آشنایی با انجمن ملی ارتباطات

آشنایی با انجمن ملی ارتباطاتوب‌گاه رسمی: https://www.natcom.org

انجمن ملی ارتباطات(National Communication Association-NCA)  در سال ۱۹۱۴ تاسیس شده‌است.

این انجمن ارتباطات را به‌عنوان دیسیپلینی که تمام اشکال، حالت‌ها و تحقیقات زیبایی‌شناسی، علمی اجتماعی و پیامدهای ارتباطات انسانی را بررسی می‌کند؛ توسعه می‌دهد.

انجمن ملی ارتباطات(ان‌سی‌ای) به استادان، دانشمندان و متخصصان این حوزه که عضو این موسسه هستند برای انجام پژوهش و تدریس خدمات می‌دهد و از آنها حمایت می‌کند.

ان‌سی ای با ترویج درک گسترده از اهمیت ارتباطات در زندگی عمومی و خصوصی، استفاده از ارتباطات کارآمد برای بهبود کیفیت زندگی و روابط انسانی و استفاده از دانش مربوط به ارتباطات برای حل مشکلات انسانی، می‌کوشد ارتباطات آزاد و اخلاقی را تقویت و ترویج کند.

انجمن ملی ارتباطات از مشارکت و تنوع در میان دانشکده‌ها، اعضا، محل کار و  کلاس و سیاست‌هایی که این تنوع و انعطاف‌پذیری را ترویج می‌کنند؛ حمایت می‌کند.

رئیس ان‌سی ای را هر سال اعضا، کارکنان، مجمع قانون‌گذاری و کمیته اجرایی انجمن انتخاب می‌کنند.

این انجمن تعداد زیادی نشریه آکادمیک منتشر می‌کند.

ان‌سی‌ای علاوه بر مجمع سالانه‌اش که دست‌کم ۵۰۰ هزار شرکت‌کننده دارد؛ برنامه‌ها و نشست‌های مختلفی که فرصت‌های توسعه و پیشرفت علمی تخصیی را برای اساتیدو متخصصانارتباطات برگزار می‌کند.

این انجمن بخش‌هایی مخصوص دانشجویان این حوزه نیز از جمله کلوب دانشجویان دارد.

ان‌سی ای تا سال ۱۹۱۶، ۱۶۰ عضو و در سال ۱۹۲۰، ۷۰۰ عضو داشت.

انجمن ملی ارتباطات بیش از سی شعبه مانند انجمن ارتباطات ژاپن- آمریکا دارد.

نام این موسسه از ۱۹۱۴ تا به امروز در دوره‌های مختلف تغییر کرده‌است. نام آن از ۱۹۱۴ که تاسیس شد تا ۱۹۲۲ انجمن ملی استادان آکادمیک سخنرانی عمومی(ان‌ای‌ای‌تی‌پی‌اس) بود. در سال ۱۹۱۴ ۱۷ مربی سخنرانی موسسه ملی ان‌ای‌ای‌تی‌پی اس(NAATPS) را تاسیس کردند.

از سال ۱۹۲۳ تا ۱۹۴۵ با حذف کلمه آکادمیک و عمومی نام این انجمن به موسسه ملی استادان سخنرانی(NATS) تغییر پیدا کرد. در سال ۱۹۲۳ تعداد اعضا نیز به ۹۱۰ نفر رسید.

سال ۱۹۳۴ تعداد اعضا به ۲۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

سال ۱۹۴۶ موسسه دوباره نامش را تغییر داد: موسسه سخنرانی آمریکا(Speech Association of America)

انجمن در سال ۱۹۷۰ نامش را به موسسه سخنرانی ارتباطات(Speech Communication Association) تغییر داد.

موسسه برای پرداختن به تمام اشکال، حالت‌ها، رسانه‌ها و پیامدهای ارتباطات،  نامش را در سال ۱۹۹۷ به عنوان کنونی یعنی انجمن ملی ارتباطات تغییر داد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *