آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای

آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهایبه گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای (CCBF) از ۱۸ تا ۲۰ آبان در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی شانگهای در حال برگزاری است.

نزدیک به ۳۰۰ نفر از ناشران و سایر دست اندرکاران نشر کودک و نوجوان از جمله تصویرگران، طراحان، نویسندگان، آژانس‌های ادبی، مترجمان، توزیع کنندگان، متخصصان آموزش و پرورش، فرهنگیان، کتابخانه داران، آموزگاران و دوستداران کتاب کودک در این نمایشگاه شرکت دارند و پیش بینی می‌شود که بالغ بر ۳۰ هزار نفر از این رویداد سه روزه  بازدید کنند.

علاوه بر نمایش کتاب، فعالیت‌های متنوع دیگری در نمایشگاه انجام می‌شود؛ برخی از این فعالیت‌ها عبارتند از: مسابقه تصویرگران جوان فرفره‌ی طلایی، جایزه ادبی کتاب کودک چن بوچوئی، جشنواره‌ی نویسندگان کتاب کودک، برنامه‌ی بازدید ناشران بین‌المللی از شانگهای و برگزاری تعداد زیادی سمینار و رویدادهای مرتبط با ترویج کتابخوانی.

به این دوره از  نمایشگاه چند سالن جنبی اضافه شده است که از  جمله آن‌ها می‌توان به سالن‌های جنبی ناشران آسیا-اقیانوسیه، جایزه‌ی بولونیا و جایزه‌ی استرگا اشاره کرد. برای موضوعات نشر دیجیتال، کتاب‌های صوتی و صدور مجوز مرکزی جداگانه در نظر گرفته شده است. برای آژانس‌های ادبی نیز  مرکز جدیدی اختصاص داده شده و محلی  برای تصویرگران مهیا شده تا در آن به برگزاری کارگاه‌های تصویرگری بپردارند و آثار خود را به نمایش بگذارند.

در این دوره حسن عامه کن که اثر ایشان به همراه رضا دالوند به نمایشگاه تصویرگری شانگهای راه پیدا کرده در نمایشگاه حضور دارد. در این نمایش گاه کتاب «پرنده آتشین»  که تصویرگری آن توسط حسن عامه کن انجام شده و در کشور چین منتشر شده رونمایی و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین کتاب «بلبل»  که یک داستان کلاسیک چینی است و با تصویرگری این هنرمند توسط گروه انتشارات جی لین منتشر شده رونمایی می‌شود.

تاکنون ۲۷ عنوان کتاب با تصویرگری عامه کن در کشورهایی نظیر فرانسه، انگلستان، اسپانیا، ترکیه، پرتغال، ژاپن، کره و… توسط ناشران این کشورها چاپ شده‌ است. کتاب دیگری با تصویرگری حسن عامه کن  به نام «مداد»  که توسط یکی از  معروفترین نویسندگان چینی به نام رونگ رانگ رانگ نوشته شده به زودی منتشر می‌شود.

در این دوره  ۸۸ نویسنده، تصویرگر، محقق و مدیر نشر از سراسر جهان مهمان این نمایشگاه هستند. نمایشگاه کتاب کودک شانگهای با مشارکت همه جانبه نمایشگاه کتاب بولو نیا اجرا می‌شود که در تمام امور برنامه ریزی و اجرایی این نمایشگاه حضور دارد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *