آغاز بیست و پنجمین شنبه اعتراض جلیقه زردها در فرانسه

آغاز بیست و پنجمین شنبه اعتراض جلیقه زردها در فرانسهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پاریس؛ حضور امروز معترضان فرانسوی جلیقه زردها در خیابانها پس از روز سیاه کارگر در فرانسه است؛ روزی که یک در فضای به شدت پلیسی حداقل ۴۰۰ معترض بازداشت و بیش از یکصد نفر در اثر خشونت پلیس زخمی شدند.

حالا و در بیست و پنجمین هفته متوالی اعتراضات نسبت به سیاست های سرمایه داری دولت فرانسه؛ پلیس خشمگین و هم بر خشم معترضان افزوده شده است.

در ۴ ماه نخست امسال بیش از ۴۰ نیروی پلیس اقدام به خودکشی کرده اند که در مقایسه با سالهای گذشته آمار بسیار نگران کننده ای است.

از طرفی فعالان جنبش ضدسرمایه داری هم به شدت از دولت آقای مکرون که در این نیم سال اعتراضات نتوانسته اقدام موثری انجام دهد عصبانی و خشمگین هستند.

امروز سراسر فرانسه به ویژه شهرهای بزرگ از جمله لیون، بوردو، مونت پلیه، مارسی، تولوز، نانت و پاریس شاهد حضور مردم در خیابانهاست.

در پاریس اعتراضات از دو نقطه خواهد بود؛ یکی از فرودگاه های اورلی و شارل دوگل و دوم از مقابل بیمارستان لری بوازیق به سمت میدان ناسیون.

تاکنون وزارت کشور فرانسه اشاره ای به نحوه آرایش نیروهای پلیس برای امروز نکرده است اما پیش بینی می شود به مانند هفته های قبل از تمامی ظرفیت خود در مقابل تظاهرات مردمی استفاده کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *