آمادگی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در پی هشدار وقوع طوفان

آمادگی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در پی هشدار وقوع طوفاناصغر عطایی در گفت‌وگو با شهرنوشت، با اشاره به هشدار مدیریت بحران استانداری تهران مبنی بر احتمال وقوع طوفان شدید در عصر امروز (یکشنبه ۵ خرداد) اظهار کرد: در خصوص طوفان روز گذشته هواشناسی هشدار جدی‌ای اعلام نکرده بود و درباره هشدار طوفان سنگین در بعدازظهر امروز موضوع از سوی استانداری اعلام شده است. 

عطایی گفت: به دنبال اعلام این موضوع تمامی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران در آمادگی کامل به سر می‌برند. در این ایام با توجه به تجربیات سال‌های گذشته وقوع بارش‌های رگباری و طوفان قابل پیش‌بینی است. به همین دلیل پیش‌بینی‌های لازم در سطح مناطق انجام شده است. 

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با تأکید بر این نکته که مناطق از طریق مکاتبات همگی در آمادگی کامل به سر می‌برند، تصریح کرد: ستاد بحران و سامانه ۱۳۷ مناطق و نواحی، با استفاده از تجهیزات فنی و موتوری این آمادگی را دارند که در صورت سقوط درخت یا اشیا بلافاصله برای رفع خطر اقدام کنند. همچنین آتش‌نشانی تمامی مناطق نیز در آمادگی کامل به سر می برند.

عطایی با اشاره به حوادث روز گذشته به دنبال وقوع طوفان با سرعت ۸۰ کیلومتر در تهران، اضافه کرد: تعداد زیادی شاخه روز گذشته شکسته شد، اما هیچ‌گونه آسیب یا تلفات جانی اعلام نشده است و نیروهای شهرداری بلافاصله نسبت به رفع خطر اقدام کردند. همین‌طور هیچ خودرویی به صورت جدی در طوفان شب گذشته آسیب ندید و تنها یک خودرو در منطقه ۱ دچار آسیب جزئی شده بود. 

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با تأکید بر رصد پایتخت به دنبال هشدار وقوع طوفان، تصریح کرد: تمام نیروهای صف و ستاد شهرداری تهران برای مقابله با طوفان در آمادگی به سر می‌برند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *