آمریکا فعالیت چاینا موبایل را در خاک خود ممنوع کرد

آمریکا فعالیت چاینا موبایل را در خاک خود ممنوع کرد


به دلایل امنیتی

آمریکا فعالیت چاینا موبایل را در خاک خود ممنوع کرد

ارتباطات > ارتباطات و فناوری – همشهری آنلاین:
دولت آمریکا اعلام کرد: مانع از فعالیت شرکت مخابراتی چاینا موبایل در این کشور می‌شود. علت این امر خطرات احتمالی این شرکت برای امنیت ملی آمریکا ذکر شده است.

به گزارش مهر به نقل از ورج، اداره ملی اطلاعات و مخابرات آمریکا با صدور بیانیه ای به کمیسیون فدرال ارتباطات این کشور توصیه کرد تا اجازه فعالیت چاینا موبایل در خاک ایالات متحده را صادر نکند.

چاینا موبایل سومین اپراتور بزرگ تلفن همراه در جهان بعد از دو اپراتور ای تی اند تی و وریزون است و قصد داشت دامنه فعالیت‌های خود را به آمریکا هم بکشاند که با اعلام این تصمیم جدید چنین امری امکان پذیر نیست.

چاینا موبایل اولین بار در سال ۲۰۱۱ درخواست خود برای فعالیت در خاک آمریکا را تسلیم کمیسیون فدرال ارتباطات این کشور کرد. در سال ۲۰۱۳ این درخواست تکرار شد و از تاخیرهای موجود در این زمینه گله شد و سرانجام بعد از کش و قوس‌های مختلف با این درخواست مخالفت شده است.

هراس آمریکا از قدرت گرفتن شرکت‌های فناوری چینی موجب شده تا دولت ایالات متحده به بهانه‌های امنیتی مانع از فعالیت این شرکت‌ها در خاک خود شود. پیش از این کاخ سفید موانعی را بر سر راه فعالیت هواوی و زد تی ای در آمریکا ایجاد کرده بود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *