اتکا به توان داخلی از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان می‌گذرد | تخصیص منابع صندوق نوآوری به اولویت‌های کشور

اتکا به توان داخلی از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان می‌گذرد | تخصیص منابع صندوق نوآوری به اولویت‌های کشورهمایون یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار همشهری آنلاین، درباره بایسته‌های فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: این شرکت‌ها می‌بایست در جریان فعالیت خود، نیازهای کشور را استخراج کرده و در جهت این نیازها به سمت تولید حرکت کنند. ضمن اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی نیز باید از منابعی که در اختیار دارد به صورت بهینه استفاده و بر اساس اولویت‌های کشور نسبت به تخصیص منابع و اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نقش و اهمیت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در عبور از تحریم‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به اینکه اقتصاد ما باید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد و در این مسیر حرکت کند و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی هستند، مطمئناً می‌توانند توان داخلی ما را به خصوص در شرایط تحریم بهبود بخشند.

یوسفی افزود: امیدواریم هم دولت و هم مجلس به مقوله حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از پیش اهمیت دهند تا بتوانیم از توان این شرکت‌ها بیشتر بهره ببریم.

نماینده مردم اهواز در مجلس درباره اینکه آیا فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های گذشته رضایت‌بخش بوده است، گفت: این شرکت‌ها تابع شرایط اقتصادی کشور هستند؛ به نظر می‌رسد ابتدا باید شرایط اقتصادی کشور بهبود پیدا کند تا این شرکت‌ها بتوانند بهتر عمل کنند. با این حال این شرکت‌ها طی این سال‌ها رشد خوبی داشته‌اند.

وی در پایان با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: این صندوق یکی از نهادهایی است که به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شده است، بنابراین نقش مهمی در اقتصاد دانش‌بنیان دارد. بنابراین برای رسیدن به نقطه ایده‌آل نیاز است که این صندوق حمایت‌های بیشتری را از شرکت‌های دانش‌بنیان به عمل آورد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *