اجرای ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد براساس پلاک از تیرماه

اجرای ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد براساس پلاک از تیرماهعمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک در یک برنامه رایویی در خصوص زمان پیاده‌سازی طرح عوارض زوج و فرد گفت: طرح کاهش آلودگی هوا از تیرماه اجرا می شود و تعرفه آن نصف طرح ترافیک خواهد بود و شهروندان می‌توانند در هر فصل ۲۰ روز به این مناطق رایگان تردد کنند و پلاک آن‌ها مهم نیست.

به گزارش ایسنا، سعیدیان‌فر افزود: برای استفاده از این ۲۰ روز، باید در سامانه mytehran.ir ثبت نام کنند تا تردد آن‌ها قابل رصد و اجرا باشد.

او گفت: طرح ترافیک هوشمند شده و از حالت کاغذمحور خارج شده است. سال گذشته روزهای آلوده نسبت به قبل کاهش یافت و مدارس نیز تعطیل نشد و طی اجرای سیاست‌های اتخاذی در محوطه طرح ترافیک شاهد کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی تردد و رفت و آمد بودیم.

سعیدیان‌فر با اشاره به افزایش سهم عوارض ورود به طرح گفت: شورا به شهرداری اجازه داد با توجه به نرخ تورم تا ۱۵ درصد قیمت پایه را افزایش دهد؛ تورم اما قدری بیش از ۱۵ درصد است و ما نیز همان ۱۵ درصد را اعمال کردیم.

او قیمت پایه سال گذشته را ۲۰ هزار تومان تخمین زد و افزود: قیمت پایه امسال ۲۳ هزار تومان شده است ولی این قیمت با توجه به زمان ورود و خروج به طرح تغییر می‌کند.

سعیدیان‌فر ادامه داد: مصوبه شورا برای فرمانداری و استانداری ارسال می‌شود و فرمانداری تهران بعد از بررسی، آن را به ما ابلاغ می‌کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *