احتمال معرفی کمپانی AMD از Vega 20 با 32 گیگابایت حافظه ویدیویی HBM2 در کامپیوتکس 2018

احتمال معرفی کمپانی AMD از Vega 20 با 32 گیگابایت حافظه ویدیویی HBM2 در کامپیوتکس 2018


به تازگی آخرین اطلاعاتی که بدست آمدند، خبر از احتمال معرفی پردازشگر گرافیکی جدیدی از سوی کمپانی AMD در مدل Vegs 20 طی نمایشگاه کامپیوتکس 2018 می‌دهند. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Vega 20

پیشتر طی چند شایعه به پردازشگر گرافیکی Vega 20 اشاره شد. طبق این داده‌ها، این پردازشگر گرافیکی نمونه‌ای مشابه با نسخه فعلی و در دسترس Vega بوده که همراه با 32 گیگابایت حافظه ویدیویی از نوع HBM2 عرضه خواهد شد. حال آخرین اخبار حاکی  از معرفی این پردازشگر گرافیکی در کامپیوتکس پیش رو است. این پردازشگر گرافیکی متمرکز برای مصارف یادگیری عمیق (deep-learning) است.

افزون بر شایعاتی که در گذشته به گوش می‌رسیدند، کمپانی AMD نیز به زمان راه اندازی Vega 20 در سال 2018 میلادی اشاره داشت. طبق اطلاعاتی که در گذشته tweak town منتشر کرد، Vega 20 یک نمونه رفرش از Vega 10 بوده و کمپانی AMD در این نسخه رفرش فناوری ساخت 7 نانومتری را بکار گرفته است. با این حال احتمال داده می‌شود که Vega 20 همچنان از 64 واحد CU برخوردار باشد. از سوی دیگر، برخی اطلاعاتی که از سوی یک درایور نسخه لینوکس به بیرون درز پیدا کرد، حضور 32 گیگابایت حافظه ویدیویی را در این پردازشگر به تایید رساند. از طرفی دیگر اشاره‌ای به مصرف گیمینگ این پردازشگر گرافیکی نشده است. با این حال اگر کمپانی AMD پردازشگر Vega 20 را برای گیمرها راه اندازی نکرده است، معماری مورد انتظار Navi با لیتروگرافی 7 نانومتر برای گیمرها خواهد بود.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *