استعفای معاون وزیر مسکن آمریکا در پی افزایش شمار بی‌خانمان‌ها

استعفای معاون وزیر مسکن آمریکا در پی افزایش شمار بی‌خانمان‌هابا وجود افزایش رونق اقتصادی در آمریکا در سال‌های اخیر تعداد شهروندانی که در سال ۲۰۱۸ میلادی بی‌خانمان شده‌اند افزایش یافته است. اجاره بهای زیاد مهم‌ترین علت افزایش نرخ بی‌خانمانی در این کشور به ویژه در ساحل غربی است.

طبق وزارت مسکن آمریکا، نرخ بی‌خانمانی در این کشوراز ۵۵۱ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ به ۵۵۳ هزار نفر در سال جاری افزایش یافته و ۰.۳ رشد داشته است، اما در مجموع نسبت به سال ۱۰ سال گذشته قریب به ۱۷ درصد کاهش یافته است.

افزایش تقریبا ۲۰۰۰ نفر از سال ۲۰۱۷، دومین افزایش در میزان جمعیت افراد بی‌خانمان پس از هفت سال پیاپی کاهش در این زمینه بوده است. این در حالی است که نرخ بیکاری نسبت به ۵۰ سال گذشته کاهش محسوسی داشته است.

براساس آمارهای موجود تقریبا دو سوم از افراد بی‌خانمان در پناهگاه‌های دولتی و خصوصی زندگی می‌کنند و باقی در خیابان‌ها و پارک‌ها می‌خوابند.

ایالت کالیفرنیا یکی از بالاترین جمعیت‌های بی‌خانمان در این کشور را دارد.

به گزارش رویترز، ۳۰ درصد از بی‌خانمان‌های آمریکا در این ایالت زندگی می‌کنند و تقریبا نیمی از آنها به پناهگاه دسترسی ندارند.

در مجموع ایالات‌های کالیفرنیا، نیویورک، فلوریدا، تگزاس و واشنگتن نیمی از بی‌خانمان‌های ایالات متحده را در خود جای داده‌اند.

همچنین با بررسی نرخ تغییر این مساله مشخص شد که ایالت‌های کالیفرنیا، هاوایی، ارگان، واشنگتن و نوادا بالاتری نرخ رشد و ایالت‌های مین، رود آیلند، نبراسکا، ورمانت و داکوتای جنوبی کمترین نرخ رشد پدیده بی‌خانمانی را از آن خود کرده‌اند.

پس از انتشار این گزارش پاملا هیوز پیتنود، معاون وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا از سمت خود استعفا کرد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *