اشتغال ۱۲ هزار همدانی در تعاونی‌ها

اشتغال ۱۲ هزار همدانی در تعاونی‌هااحمد توصیفیان‌پور، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون با بیان این مطلب گفت: امسال چهاردهمین مراسم تجلیل و انتخاب تعاونی‌ها را با هدف ترویج فرهنگ تعاون در پیش خواهیم داشت که طی آن از ۲۴ تعاونی برتر تجلیل به عمل خواهیم آورد. همچنین یکی از تعاونی‌های استان از شهرستان درگزین نیز به عنوان تعاونی منتخب ملی شناخته شده است که این موضوع نیز جای خرسندی دارد.  

وی با اشاره به وجود روستاهای بدون بیکار در استان خاطرنشان کرد: توجه و اهمیت به تعاونی‌ها سبب شده است در حال حاضر در استان همدان روستاهای زیادی به عنوان روستاهای بدون بیکار شناخته شوند. از این میان می‌توان به روستای نگارخاتون اشاره کرد که ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در این روستا به تولید قطعات ماشین‌آلات کشاورزی مشغولند. همچنین روستای اشترمل در شهرستان تویسرکان دارای ۴۹۱ واحد کارگاه تولیدی در زمینه مبل و منبت است.

کیومرث زندیه، مدیر شعب بانک توسعه و تعاون استان همدان، نیز با اشاره به تسهیلات ۲۳۸ میلیارد تومانی در این بخش توضیح داد: ۷۱ درصد از کل این مبلغ تسهیلات پرداخت‌شده در سال ۹۷ به تعاونی‌ها اختصاص داشته و ۲۹ درصد باقیمانده به نهادهایی غیر از تعاونی داده شده است.  وی افزود: طی سال گذشته ۷۵ طرح رونق تولید مطرح شده‌اند که ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به این طرح‌ها ارائه شده است. همچنین ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در ۶ ماه نخست سال جاری برای ۶۰۰ نفر از سیل‌زدگان استان همدان اختصاص یافته است که از این میزانحدود ۸۵ درصد پرداخت شده است و مابقی نیز در روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *