اطلاعات فنی APU های سری جدید کمپانی AMD منتشر شد

اطلاعات فنی APU های سری جدید کمپانی AMD منتشر شد


به تازگی سرعت کلاک APU های سری Picasso کمپانی AMD منتشر شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

AMD APU

پیشتر کمپانی AMD همه را از عرضه نسل سوم پردازنده‌های RYZEN 3000 در آینده طی اشاره در نقشه راه مطلع کرد. پس اطلاعاتی از نامگذاری سری جدید و اطلاعاتی فنی اجمالی منتشر شدند که بنا بر آنها می‌دانیم سری APU های جدید این کمپانی با نمامگذاری Picasso عرضه خواهند شد. به تازگی یکی از علاقه مندان به سخت افزار کامپیوتر اطلاعاتی درباره APU های نسل بعدی کمپانی AMD را منتشر کرده که حاکی از میزان سرعت کلاک است.

طبق اطلاعات منتشر شده، پردازنده Ryzen 3 3200G با سرعت کلاک 3.6 گیگاهرتز و 4 گیگاهرتز در حالت بوست همراه است. افزون بر این، پردازنده Ryzen 5 3400G دارای فرکانس پایه 3.7 گیگاهرتز بوده و فرکانس بوست آن به 4.2 گیگاهرتز خواهد رسید. سیلیکون به کار رفته در پردازنده‌های مورد اشاره دارای فناوری ساخت 12 نانومتری FinFET به توسعه GlobalFoundries هستند. البته این سیلیکون نمونه رفرش از نسل قبلی است.

به کنار از فناوری ساخت 12 نانومتری که مسبب کارایی بیشتری شده، می‌توان به معماری +Zen در این پردازنده‌ها اشاره داشت که همراه با یک الگوریتم بهینه فرکانس پردازشی بیشتر و همچنین کارایی بهتری را برای پردازنده‌های سری Picasso به ارمغان آورده است. این اطلاعات فنی بر روی کاغذ حاکی از افزایش کارایی از نظر IPC تا 3 درصد هستند.

تراشه گرافیکی مجتمع این پردازنده‌ها نیز از سری Vega خواهد بود. طبق مشخصاتی که منتشر شده، iGPU (پردازشگر گرافیکی مجتمع) این سری از 100 مگاهرتز افزایش در فرکانس پایه برای پردازنده‌های 3200G و 3400G و 300 مگاهرتز فرکانس بوست بیشتری برخوردارند.

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *