اعلام نامزدی جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا

اعلام نامزدی جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکااو در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، از رای دهندگان خواست که در انتخابات سال ۲۰۲۰ دست رد به سینه دونالد ترامپ و سیاست‌هایش بزنند.

او همچنین از رای دهندگان طبقۀ کارگر آمریکا که به علت نارضایتی، در انتخابات سال ۲۰۱۶ از حزب دموکرات روی گردانده بودند خواست که در دیدگاه‌هایشان تجدیدنظر کنند.

انتظار می‌رود بایدن ۷۶ ساله اولین سخنرانی عمومی خود را دوشنبۀ آینده در شهر پیتسبرگ ایراد کند.

اعلام نامزدی او پرسش‌هایی را در میان آمریکایی‌ها مطرح کرد. از جمله اینکه آیا او برای حزب دموکرات که به دنبال یافتن چهره‌های تازه و دارای ایده‌های بدیع برای جلب آرای بیشتر است، نامزدی با افکاری بیش از حد قدیمی و بیش از حد میانه‌رو محسوب نمی‌شود؟ با این وجود نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که بایدن در میان ۲۰ نامزد دموکراتی که تا کنون برای رقابت با دونالد ترامپ اعلام آمادگی کرده‌اند، بخت بالاتری دارد.

دونالد ترامپ و متحدانش که بایدن را تا این لحظه اصلی‌ترین رقیب خود می‌دانند، در تلاشند تا موقعیت او را تا جای امکان تضعیف کنند اما بایدن مصمم به پیش رفتن است و در مقابل انتقادات رقبا، بر سوابق سیاسی و تجربه‌هایش در عرصۀ سیاسی و اجرایی، همچنین سابقۀ طولانی فعالیتش در سنای آمریکا بویژه در کمیتۀ سیاست خارجی تاکید می‌کند.

در واکنش به انتشار خبر نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی، دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «جو خواب آلود، به این مسابقه خوش آمدی. من تنها امیدوارم که باهوش باشی، چیزی که مدتهاست درباره آن شک دارم، تا در انتخابات درون حزبی به موفقیت برسی. تو باید با مردمی روبرو شوی که ایده‌هایی بسیار مخرب و دمدمی دارند. اما اگر بتوانی در اولین مرحله به موفقیت برسی آنگاه تو را در خط شروع خواهم دید.»

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *