افزایش بهره‌وری کارمندان با کمک موسیقی

افزایش بهره‌وری کارمندان با کمک موسیقیبه گزارش انتخاب، استفاده از موسیقی در محل کار، خواه به صورت هدفون باشد و خواه پخشش موسیقی در محل کار، می تواند تاثیری بسیار مفید در وضعیت کاری افراد ایفا  کند.

نتایج پژوهش‌ها نشان می دهد هر اندازه پیچیدگی‌ها و دشواری مشاغل بیشتر باشد، استفاده از موسیقی می‌تواند تاثیری مثبت تر روی کار افراد بگذارد.

یک مطالعه انجام شده توسط شرکت Staff Accounts (یک شرکت فعال در حوزه منابع انسانی جهانی) نشان می‌دهد افرادی که که در محیط کار خود موسیقی گوش می دهند بسیار کارامدتر هستند. این شرکت بیش از ۱۰۰۰ کارمند را در محیط اداری مورد بررسی قرار داد و دریافت که ۸۵ درصد رشد بهره وری پس از گوش دادن به موسیقی رخ می دهد.

تریسا لزویک مدیر یک موسسه موسیقی درمانی در این خصوص می گوید: ” تحقیقات روانشناسی متعددی وجود دارند که نشان می دهند ارتباطاتی بین شادی، خلاقیت و موسیقی وجود دارد و شاید همین موضوع بتواند روی بهره وری عمومی و بهره وری شغلی افراد تاثیرگذار باشد. “

بر اساس نتایج این مطالعات افرادی که به طور منظم سه روز در هفته موسیقی گوش داده بودند تا ۷۵ درصد ماهر تر و قدرتمند تر از دیگر همکارانشان به وظایف شغلی خود عمل می کردند. البته فراموش نکنیم که گوش دادن به موسیقی های خشن، با ریتم تند و با صدای بسیار بلند می توند تاثیری معکوس برای کارمندان داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *