افزایش تقاضا برای SSDها جلوی افت قیمت حافظه های NAND را گرفته است

افزایش تقاضا برای SSDها جلوی افت قیمت حافظه های NAND را گرفته است


با توجه به رشد روز افزون صنعت دستگاه های دیجیتالی نظیر تلفن های همراه و حافظه های SSD، پیش بینی میشود این رشد مانع کاهش قیمت تراشه های NAND در سه ماهه سوم سال 2018 شود. با سخت افزار همراه باشید.

تراشه های NAND در پایان سال 2017 روند کاهش قیمت را آغاز کردند، اما این کاهش قیمت در سه ماهه سوم سال 2018، 10  درصد نسبت به سه ماهه دوم 2018 کند تر خواهد شد و دلیل آن هم تقاضای بسیار زیاد بازار برای این تراشه ها است.

بر طبق گزارشی که DigiTime منتشر کرده است روند کاهشی قیمت حافظه های NAND ادامه دار خواهد بود ولی این روند به کندی صورت خواهد پذیرفت. DigiTime در ادامه اظهار داشت OEM های تولید کننده SSD ها برای سه ماهه سوم 2018 در نظر دارند تولیدات خود را از SSD های SATA به NVMe تغییر دهند و به همین دلیل بازار نیازمند حجم انبوهی از تراشه های NAND است.

قیمت SSD ها از نوامبر 2017 تا یک چهارم اول 2018 حدود 50 درصد کاهش یافته است. همچنین قیمت ها از تاثیر Computex 2018 در امان نبوده و به نظر میرسد تراشه های NAND پیش یا پس از این رویداد در بازار کمیاب شود. از همین رو پیش بینی میشود حافظه های DRAM نیز با کمبود منابع تولید مواجه شده و سیر صعدی قیمت را در پیش بگیرند.

 

 

منبع Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *