افزایش زمان ارسال سفارشات 7 نانومتر به شش ماه!

افزایش زمان ارسال سفارشات 7 نانومتر به شش ماه!


کمپانی TSMC در حال حاضر قدرت مطلق در حوزه طراحی و توسعه فناوری‌های ساخت و ترانزیستورهای کامپیوتری به شمار رفته و به لطف لیتوگرافی 7 نانومتر تاکنون موفق به جذب شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان بسیاری به سمت و سوی خود شده است. بدون شک از جمله اصلی‌ترین مشتریان TSMC را می‌توان کمپانی ای‌ام‌دی به شمار آورد که با استفاده از فناوری ساخت 7 نانومتر این شرکت و طراحی و توسعه نسل سوم پردازنده‌های رایزن و پلتفرم Rome در حال حاضر بازار پردازنده‌های رایانه‌ای را در سلطه خود گرفته و در حال یکه‌تازی در مقایسه با رقیب دیرینه خود، یعنی اینتل می‌باشد. محصولات جدید و تازه‌نفس کمپانی ای‌ام‌دی به لطف برتری‌های خود هم‌اکنون با استقبال بی‌سابقه‌ای از جانب کاربران و مصرف‌کنندگان رو به رو شده و مزیت‌های فراوانی را به سمت ای‌ام‌دی سرازیر کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که این موضوع در آینده‌ای نه چندان ممکن است به مشکلی کوچک تبدیل شود.

کمپانی TSMC: افزایش زمان ارسال سفارشات 7 نانومتر به شش ماه!

کمپانی TSMC در جدیدترین بیانیه خود از افزایش سه برابری زمان ارائه خدمات برای سفارشات فناوری ساخت 7 نانومتر خبر داده است. سفارشاتی که پیشتر باید در دو ماه به دست سفارش‌دهندگان می‌رسیدند اکنون با تأخیر پیش آمده به تقریباً شش ماه افزایش پیدا کرده‌اند، این موضوع بدون شک می‌تواند بازار رایانه‌های شخصی و سیستم‌های کامپیوتری را دچار تلاطم نماید.

کمپانی ای‌ام‌دی در نظر دارد تا تمامی محصولات جدید و مدرن خود را بر پایه لیتوگرافی 7 نانومتر طراحی و روانه بازار کرده و از آنجایی که در حال حاضر تنها کمپانی TSMC از لیتوگرافی فوق برخوردار است، افزایش زمان پاسخ‌گویی به سفارشات می‌تواند بازار پردازنده و کارت‌های گرافیک ای‌ام‌دی را تحت تأثیر قرار دهد. کمپانی TSMC در نظر دارد تا بودجه‌ای اضافی را جهت گسترش ظرفیت توسعه نودهای پیشرفته خود اختصاص داده و در عین حال سرمایه‌گذاری در حوزه لیتوگرافی‌های N7+ ،N6 و N5 را نیز با گسترش بیشتری همراه سازد.

منبع: TechPowerUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *