افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران

افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای تهرانبه گزارش ایسنا، حسین شهبازی با در نظر گرفتن شرایط جوی تهران کیفیت هوای این شهر را پیش‌بینی و اظهار کرد: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود طی امروز (۲۰ آذر) نسبت به روز گذشته افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق مشاهده شود. 

وی با اشاره به احتمال ناسالم شدن هوای تهران برای گروه‌های حساس طی روز آینده، گفت: احتمال می‌رود فردا بر غلظت برخی آلاینده‌ها افزوده شود و وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد: پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز نسبت به روز گذشته است و تنها برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی ۳ تا ۴ متر بر ثانیه انتظار می‌رود. 

به گفته شهبازی، فردا به‌تدریج بر سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات به ویژه بعد از ظهر وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: دمای پایتخت تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در پایان اظهار کرد: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۲ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۵ و هوا در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *