افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت

افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتختبه گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲ دی) نسبت به روز گذشته است و در برخی ساعات وزش باد با بزرگی بین ۳  تا ۴ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: با برقراری شرایط جوی نسبتا آرام طی فردا (۳ دی) تغییر محسوسی در سرعت باد در بیشتر ساعات روز مشاهده نخواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که به‌تدریج از عصرگاه بر میزان ناپایداری جوی افزوده شود.

شهبازی با بیان این که دمای هوای پایتخت تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت، تصریح کرد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا به تدریج طی امروز (۲ دی) بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق افزوده می‌شود.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران انتظار می‌رود تا فردا (۳ دی) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به این که کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۲ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۹۰ همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *