افزایش پوشش وام‌های دانشجویی | اسکان ۲۰ هزار دانشجوی پزشکی در خوابگاه‌های مشارکتی

افزایش پوشش وام‌های دانشجویی | اسکان ۲۰ هزار دانشجوی پزشکی در خوابگاه‌های مشارکتیبه گزارش ایسنا، بهروز رحیمی در نشست خبری امروز که به منظور تشریح فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در هفته دولت برگزار شد، از برنامه صندوق رفاه دانشجویان درزمینه حمایت از دانشجویان کم بضاعت خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های ما این است که مسائل معیشتی و تحصیلی دانشجویان کم بضاعت را مورد توجه قرار دهیم و برای این کار تمرکز خود از یک اداره کوچک به دانشگاه‌ها خواهیم برد تا بتوانیم خدمات بیشتری را ارائه دهیم.

رحیمی از برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای ارائه وام تغذیه خبر داد و گفت: این طرح به دلیل افزایش هزینه تغذیه دانشگاه‌ها در دست بررسی است و تلاش می‌کنیم براساس آن میزان یارانه‌های اعطایی به دانشگاه‌ها در حوزه تغذیه را افزایش دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان این که ۴۰ درصد دانشجویان متقاضی خوابگاه هستند، گفت: در حال حاضر ۸۰ هزار تقاضای استفاده از خوابگاه وجود دارد که بیش از ۶۰ هزار نفر آنها در خوابگاه‌های دولتی و ۲۰ هزار نفر دیگر در خوابگاه‌های مشارکتی و استیجاری اسکان پیدا می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی ۳۲۹ خوابگاه ملکی، ۱۳ خوابگاه وقفی و ۵۰۱ خوابگاه خودگردان در دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد و سرانه تعیین شده خوابگاه برای هر دانشجو حدود ۴ متر است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *