امسال منتظر کارت گرافیک‌های سری RX 600 کمپانی AMD باشید!

امسال منتظر کارت گرافیک‌های سری RX 600 کمپانی AMD باشید!


مدتی پیش، کمپانی AMD به معرفی سری جدید از کارت گرافیک‌های خود، تحت سری RX 600 پرداخت. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

RX 600

پیشتر گزارشاتی مبنی بر عرضه کارت گرافیک‌های سری Navi، با فناوری ساخت 7 نانومتر پیش از سال 2020 منتشر شد. در ادامه این موضوع، اشاره شد که سری Navi تنها در کلاس کارت گرافیک‌های مین‌استریم خواهد بود و عملکرد آنها در کلاس کارت گرافیکی مانند GTX 1080 است. البته تنها با قیمت 250 دلار!

حال کمپانی AMD خبر داده  است که بر سری دیگری از کارت گرافیک‌های خود، پیش از عرضه کارت گرافیک‌های سری Navi کار می‌کند.  RX 600 کارت گرافیک‌های بعدی این کمپانی خواهد بود که از معماری Vega برخوردار هستند؛ کارت گرافیک‌هایی که با نام پروژه “Zen” معرفی شدند و از حافظه‌های ویدیویی HBM2 در آنها بکار خواهد رفت. همچنین این کمپانی به عرضه کارت گرافیک‌های سری RX 600 در سال 2018 میلادی اشارده داشته است.

همانطور که می‌دانید پروژه “Zen”بدون حضور فردی آشنا، در کمپانی AMD به نام راجا کودوری انجام خواهد شد. کمپانی AMD اشاره داشته، که خروج این فرد از تیم RTG سبب استخدام فوری چند عضو جدید برای برنامه‌های پیش رو این کمپانی شده است.

کارت گرافیک‌های سری RX 600 کمپانی AMD چندان دور از دسترس نیستند و در آینده نه چندان دور عرضه آنها را خواهیم دید. پس از آن، کمپانی AMD کارت گرافیک‌های جدید خود را با معماری Navi و حافظه‌های ویدیویی HBM3 در سال 2019 عرضه خواهد کرد.

منبع: wccftech  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *