انویدیا از قدرتمندترین کارت گرافیک جهان با قیمت 2499 دلار رونمایی کرد!

انویدیا از قدرتمندترین کارت گرافیک جهان با قیمت 2499 دلار رونمایی کرد!


انویدیا امروز از قدرتمندترین کارت گرافیک جهان رونمایی کرد، این کارت گرافیک که برای سیستم های رومیزی طراحی شده برای کاربردهای AI، تحلیل داده های عظیم و دیگر کاربردهای تحقیقاتی مناسب است، همراه سخت افزار باشید.

 

 

کارت گرافیک جدید انویدیا TITAN RTX نام دارد که از آن با T-Rex نیز یاد میشود. معماری T-Rex تورینگ بوده و 130 ترافلاپ سرعت دارد. لازم به ذکر است عملکرد ray-tracing در این محصول پرقدرت انویدیا به 11 GigaRay میرسد.

بزرگترین دستاورد NVIDIA اختراع CUDA در سال 2006 بود. معماری تورینگ و هسته های RT باعث شده اند عملیات Ray Tracing با سرعت بیشتری صورت بپذیرد که در کنار Tensor Core برای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی باعث شده کار میلیون ها توسعه دهنده، طراح و هنرمند در عرصه های گوناگون به صورت عمده ای دگرگون شود.

 

 

TITAN RTX برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی محاسباتی ساخته شده که ترکیبی بی نظیر از هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و ray-tracing است. مشخصات فنی کارت به صورت زیر میباشد:

 

         

امروزه تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و شبکه های عصبی مصنوعی به بخش مهمی از علوم تبدیل شده که کارت TITAN RTX میتواند در این زمینه به خوبی ایفای نقش کند. سرعت این کارت که با کتابخانه RAPIDS به خوبی هماهنگ شده، نسبت به نمونه نسل قبل دو برابر شده، همچنین وجود NVLink دست محققان را برای چند برابر کردن قدرت TITAN RTX باز گذاشته است.

 

  TITAN RTX این ماه ابتدا در آمریکا و سپس در اروپا عرضه خواهد شد.     منبع TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *