اولتیماتوم کیم به ترامپ: برای اصلاح خود یکسال فرصت دارید

اولتیماتوم کیم به ترامپ: برای اصلاح خود یکسال فرصت داریدکیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد تنها در صورتی حاضر به ملاقات مجدد با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست که این کشور تا پایان سال جاری میلادی نگرش خود را اصلاح کند.

به گزارش یورونیوز رهبر کره شمالی ضمن تاکید بر این که شکست مذاکرات این کشور با آمریکا موجب تشدید تنش میان دو کشور خواهد شد، به طرف مقابل توصیه کرد که شیوه محاسبات خود را تغییر دهد و با رویکردی جدید در مذاکرات فی‌مابین شرکت کند.

در حالی که دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه از تمایل خود برای برگزاری دیداری دیگر با رهبر کره شمالی سخن گفت، کیم در جریان سخنرانی روز جمعه خود تصریح کرد که نتایج نشست هانوی او را در مورد ادامه اجرای استراتژی مذاکره با آمریکا و ایفای تعهدات بین‌المللی کشورش مردد کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی ماه گذشته در هانوی، پایتخت ویتنام با یکدیگر دیدار کردند ولی برخلاف خوشبینی‌های اولیه توافق نهایی برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و رفع تحریم‌های اقتصادی این کشور حاصل نشد.

با این وجود، رئیس جمهوری آمریکا سه هفته پیش اعلام کرد که دستور لغو تحریم‌های جدیدی را که از سوی وزارت خزانه‌داری علیه کره شمالی وضع شده بود، صادر کرده است.

اما رهبر کره شمالی معتقد است که آمریکا به دنبال راهکارهای غیرقابل تحقق است، در حالی که حصول نتیجه واقعی از مذاکرات دو طرف نیازمند یک تصمیم‌گیری جسورانه از سوی آمریکا است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *