اولین تصاویر از مادربردهای Z390 کمپانی ایسوس منتشر شد

اولین تصاویر از مادربردهای Z390 کمپانی ایسوس منتشر شد


به تازگی تصاویری از مادربردهای مبتنی بر چیپست Z390 کمپانی ایسوس به بیرون درز پیدا کرده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار ایران همراه همراه باشید.

کمپانی اینتل نسل نهم از پردازنده‌های رده معمولی خود را تحت سری Core i 9000 معرفی کرده است. این پردازنده می‌توانند با مادربردهای Z370 فعلی نیز همراهی شوند، اما با این حال کمپانی اینتل برای دستیابی به کارایی هرچه بیشتر، به چیپست Z390 برای این پردازنده‌ها اشاره کرده است. تولید کنندگان مادربرد تا به حال محصولات جدید مبتنی بر این تراشه خود را معرفی نکردند.

پیش از معرفی رسمی، شاهد به بیرون درز پیدا کردن اولین تصاویر از مادربردهای کمپانی ایسوس هستیم. به تازگی دو مادربرد Z390 این کمپانی تحت مدل ROG STRIX Z390-I و PRIME Z390-A توسط یک فرد دیده شدند. طبق اطلاعات رویت شده اولین مدل، مادربرد ROG STRIX Z390-i در فرم فاکتور mini-ITX تولید شده است. این مادربرد از یک پنل I/O با پورت‌های گسترده، هیت سینک کار آمد برای مدار تنظیم فشار رگلاتور (VRM) و یک هیت سینک برای پورت M.2 جهت نصب درایوهای حالت جامد تحت این سوکت، برخوردار است. یک پورت M.2 دیگر نیز بر روی این مادربرد قرار گرفته است که مجموعا، این مادربرد دارای دو پورت M.2 است.

مادربرد دیگر، PRIME Z390-A در فرم فاکتور ATX است. این مادربرد از سه پورت PCIe x16 و یک پورت PCIe x1 برخوردار است. تصاویر هر دو مادربرد را می‌توانید در قسمت زیر مشاهده کنید.

 

Z390

Z390

Z390

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *