اولین مادربردهای X499 در غرفه گیگابایت رویت شدند

اولین مادربردهای X499 در غرفه گیگابایت رویت شدند


به تازگی در جریان کامپیوتکس 2019 گزارشگر یکی از رسانه‌های فعال در حوزه سخت افزار دیجیتال، تصاویری از مادربردهای معرفی نشده مربوط به نسل بعدی را منتشر کرده است. طبق اطلاعات موجود در این تصاویر، چند مادربرد در غرفه کمپانی گیگابایت مشاهده شده که نام چیپست X499 را دارند. با این حال، بر روی برچسب و توضیحات نام X299G ذکر شده است، اما چیپست، نام حک شده بر روی برد و هیت سینک‌ها چیز دیگری را می‌گویند.
تراشه X299G یک رفرش از پلتفرم X299 اینتل است. زمانی که کمپانی AMD چیپست X399 را عرضه کرد، کمپانی اینتل مجبور به اعمال تغییر در شیوه نامگذاری پلتفرم بالا رده خود کرد، زیرا دیگر این کمپانی نمی‌توانست از نام X399 استفاده کند. با این حال، اینتل پلتفرم بعدی این سری خود را با نام X499 و کمپانی AMD پلتفرم بالا رده بعدی خود را با نام X599 عرضه خواهد کرد.

طبق اطلاعات موجود، مادربردهای X299G نیز در نمایشگاه کامپیوتکس حضور دارند و از آنها رونمایی شده است. با این دو مدل از مادربردهای که با نام X299G به آنها اشاره شده، ظاهرا مبتنی بر چیپست X499 نسل آینده هستند. حال دو سناریو وجود دارد؛ اول اینکه کمپانی گیگابایت دارد پیش از رسیدن زمان معرفی رسمی نسل بعدی مادربردهای خود را به نمایش می‌گذارد یا اینکه این تنها یک اشتباه است.

منبع: videocardz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *