اپرای هفت شهر عشق | بازی ابوالفضل پورعرب، محمدرضا فروتن و هانیه توسلی

اپرای هفت شهر عشق | بازی ابوالفضل پورعرب، محمدرضا فروتن و هانیه توسلیبه گزارش هنرآنلاین ، اُپرای “هفت شهر عشق” که پیش تر با نام اُپرای “برانگیخته” قرار بود دی‌ماه امسال روی صحنه برود، بازیگران خود را شناخت و محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب در بخش نمایشی این اُپرا به ایفای نقش خواهند پرداخت.

اُپرای “هفت شهر عشق” به خوانندگی روزبه نعمت الهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی دی ماه امسال در سالن وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت و اسفندیار قره باغی (در نقش اهریمن)، عباس عابدین زاده، ودود موذن و هادی قضات سولیست های این اُپرا هستند.

اپرا نمایش”هفت شهر عشق” براساس منطق الطیر عطار طراحی و نگارش شده و در آن از اشعار مولانا و حافظ نیز وام گرفته شده است و با ترکیبی از انواع هنرها و بهره گیری از آموزه های ادبی و هنری که سرشار از اشارات عرفانی است، به روی صحنه می رود و برانگیخته (قهرمان داستان)   برای رسیدن به سر منزل مقصود پای در این طریقت دشوار می نهد…

دست اندرکاران این اثر فاخر با مدد جستن از تصاویر بصری همگون با موسیقی در تلاشند تا در فضایی متفاوت به اجرای هفت وادی عشق عطار در تلاطمی از نور و صدا، صحنه ولباس، جلوه های ویژه بصری و میدانی وطراحی حرکاتی موزون بپردازند و هنرمندان سرشناس کشور در تخصص هایی متفاوت  این اجرا  را همراهی می کنند.

هفت وادی  طلب، عشق، معرفت، استغنا، توحید، حیرت و فنا، مراحلی است که سالک طریقت آنها را طی می کند تا بدین معنی برسد که ” هرکه خود شناخت، خدا را شناخت… ت. “

با همکاری بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد “شهداد روحانی” به صورت زنده موسیقی این اُپرا را می نوازند.

محمد عبدی زاده نویسندگی و کارگردانی این اثر فاخر ملی را به تهیه کنندگی مرضیه مهدی زاده و علی آقایی نسب برعهده دارد.

 منصور دانشور پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش اقدام به  آهنگسازی وخلق این اثر کرده است.

هنرمندان نامدار دیگری در سایرعرصه های هنری در این پروژه حضورخواهند داشت که اخبار تکمیلی  به زودی اعلام خواهد شد.

تاریخ دقیق اجرا و زمان بلیت فروشی این اپرا نمایش به زودی در اختیار علاقمندان قرارخواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *