ایجاد ۱۰ هزار کلاس اسباب‌بازی در سال تحصیلی جاری

ایجاد ۱۰ هزار کلاس اسباب‌بازی در سال تحصیلی جاریبه گزارش همشهری آنلاین، سید محمد بطحایی در آئین افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالن حجاب تهران، اظهار کرد: امروز اسباب‌بازی یکی از تجهیزات آموزشی در نظام‌های آموزشی به کار گرفته می‌شود و صرفاً سرگرمی نیست.  یادگیری با اسباب‌بازی سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد و تسهیل و تسریع در یادگیری از کارکردهای اسباب‌بازی‌ها است.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مهارت‌های ذهنی و اجتماعی بچه با به‌کارگیری اسباب‌بازی‌ها اتفاق می‌افتد، ادامه داد؛ آن‌ها در حین بازی کردن با اسباب‌بازی‌ها، مهارت‌ها را می‌آموزند و تمرین تحمل و صبر در برابر دوستان را فرا می‌گیرند.

بطحایی خاطرنشان کرد: امروز اسباب‌بازی‌ها حامل فرهنگ هستند و هر اسباب‌بازی خارجی فرهنگ کشورش را نیز وارد بازی بچه‌ها می‌کند لذا به همین علت است که اصرار بر تولید داخلی داریم تا فرهنگ خودمان را به فرزندانمان بیاموزیم.

وی اضافه کرد: استفاده از اسباب‌بازی در فرآیند یادگیری و یاددهی باید با جدیت پیگیری شود و نوع نگاه ما به نسبت به آن باید اصلاح شود.

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: اینکه بچه‌ها با اکراه به یادگیری می‌پردازند نبود شادی و نشاط در فرآیند یاددهی _ یادگیری است لذا استفاده از اسباب‌بازی می‌تواند یادگیری را بانشاط همراهی کند.

بطحایی ادامه داد: یکی از رویکرد جدید آموزش‌وپرورش، استفاده از اسباب‌بازی در فرآیند تعلیم و تربیت است، لذا در سال تحصیلی جاری در۱۰ استان کشور، ۱۰ هزار کلاس اسباب‌بازی‌ها در مدارس دایر خواهیم کرد تا دانشآموزان با استفاده از اسباب‌بازی‌ها به یادگیری بانشاط بپردازند.

وی آموزش‌وپرورش را نیازمند چنین فناوری دانست و اعلام کرد: اسباب‌بازی خارجی در بازار بسیار زیاد است و تولیدات داخلی به‌ندرت در بازار پیدا می‌شود بنابراین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌تواند با تقویت تولیدکنندگان داخلی و همچنین حمایت دولت از این صنعت گام مؤثری در تقویت تولیدات داخلی اسباب‌بازی بردارد.

  • منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *