ایسوس از دو مادربرد مبتنی بر چیپست C246 برای ایستگاه های کاری رونمایی کرد

ایسوس از دو مادربرد مبتنی بر چیپست C246 برای ایستگاه های کاری رونمایی کرد


ایسوس امروز به رونمایی دو مادربرد بر پایه تراشه C246 برای ایستگاه های کاری پرداخت، همراه سخت افزار باشید.

 

 

این دو مادربرد برای پردازنده های سری Xeon E-2100 با سوکت LGA1151 ساخته شده اند. مادربرد WS C246 Pro با فرم فکتور ATX طراحی شده است در حالی که مادربرد WS C246 M Pro در اندازه micro-ATX طراحی شده است.هر دو مادربرد برای نسل 8 پردازنده های اینتل که شامل خانواده های Core، Pentium و Celeron میشود در نظر گرفته شده اند.

 

هر دو این مادربردها ساده طراحی شده اند چرا که بازار هدف آنها تنها Workstationها هستند.WS C246 Pro از اتصال برق 24 پین ATX و 8 پین EPS استفاده میکند و برق را توسط VRM هشت فازی به پردازنده میرساند. البته یک اتصال 6 پینی به صورت optional وجود دارد تا در صورت نیاز، کاربر با اتصال آن به پاور برق PCIe بیشتری را به این اسلات برساند.این محصول ایسوس 4 اسلات DDR4 دارد که نهایتا کاربر میتواند 64 گیگابایت حافظه رم با پشتیبانی از ECC را روی آن نصب کند.اسلات های PCIe در این مادربرد شامل دو PCIe 3.0 x16 تقویت شده میباشد که البته در حالت X8 فعالیت میکنند.

 

همچنین 2 اسلات نسل 3 دیگر به چشم میخورد که هر دو در حالت X4 کار میکنند و به تراشه مادربرد متصل هستند، البته نباید 2 اسلات نسل 3 دیگر که X1 هستند را نیز از قلم انداخت.پورت های ذخیره سازی در این محصول Asus شامل 8 ساتا 6گیگابیت به همراه 2 پورت M.2 از نوع PCIe 3.0 X4 میشود. همچنین اتصالات USB را دو پورت USB 3.1 gen 2 (یکی نوع A و دیگری نوع C) و 4 پورت USB 3.0 تشکیل میدهد. دو عدد USB 3.0 نیز برای اتصال به پنل جلویی در نظر گرفته شده است.

 

البته ASUS یک USB 3.0 type-A داخلی نیز برای این مادربرد در نظر گرفته است، این پورت به منظور TPM و قابلیت های امنیتی به کار گرفته میشود.اتصالات خروجی تصویر را پورت های D-Sub، DVI، HDMI و DisplayPort تشکیل میدهند. مصرف کننده برای شبکه دو پورت 1 GbE در اختیار خواهد داشت که کنترلر آن توسط اینتل ساخته شده است. 8 کانال صوتی HD نیز وظیفه انتقال صدا را بر عهده میگیرند.

 

اما محصول دیگر یعنی WS C246 M Pro اقتصادی تر می باشد. در این محصول 4 اسلات UDIMM برای رم های DDR4 وجود دارد. اتصال برق شامل یک ATX بیست و چهار پینی و یک EPS هشت پینی میشود که برق این EPS توسط یک VRM شش فازی به پردازنده مرکزی میرسد. اسلات های PCIe همگی نسل 3.0 هستند که شامل یک X16 و یک X8 و یک X1 میشود. خروجی های تصویر مانند مادربرد قبلی بوده که البته شامل DVI نمیشود. اتصال شبکه نیز کاملا مشابه WS C246 Pro است.

  منبع TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *