برافراشتن پرچم پاکستان برای هنرپیشه هندی دردسرساز شد

برافراشتن پرچم پاکستان برای هنرپیشه هندی دردسرساز شدبه گزارش ایرنا به نقل از روزنامه اخبار بین‌المللی پاکستان موج اعتراض مردم هند بعد از آن اتفاق افتاد که سلمان خان در صحنه‌ای از فیلم باهارات در مرز واگا میان هند و پاکستان پرچم پاکستان را در خاک هند برافراشته می‌کند.

بر اساس این گزارش، اعتراضات مردمی نسبت به این اقدام بازیگر هند آن‌چنان افزایش یافت که منجر به قطع فیلم برداری شد.

پیش از این نیز سازمان‌های محلی هند به دلیل برافراشته شدن پرچم پاکستان در بازی کریکت میان پاکستان و هند در بمبئی نسبت به این اقدام بسیار خشمناک و ناراحت شدند.

بعد از اعتراض مردم و قطع فیلم برداری سلمان خان به هتل فرستاده می‌شود اما معترضین با ادامه حضور اعتراضی خود در مقابل درب هتل خواستار دادگاهی بازیگر بالیوود شدند.

علاوه بر این با شکایت برخی از مقامات محلی سلمان خان مجبور است روانه دادگاه شده و پاسخگوی اقدام خود باشد.

شاکیان اعلام کرده‌اند که مجبورند به اهتزاز در آمدن پرچم پاکستان را در برخی از مناطق کشمیر اشغالی و استادیوم‌ها تماشا کنند ولی اجازه نخواهند داد که این پرچم در خاک هند به اهتزاز در آید.

کشمکش میان دو کشور در مناطق مرزی کشمیر بارها اتفاق افتاده است. با آن که کشمیر میان هر دو کشور تقسیم شده است، اما هر یک از کشورهای هند و پاکستان خود را مستحق کامل کشمیر می‌داند. افزون بر این نیروهای شبه نظامی در این مناطق خواهان تشکیل یک دولت مستقل هستند. میان هندوستان و پاکستان پس از اعلام استقلال هر دو کشور از استعمار بریتانیا در سال ۱۹۴۷، دو بار جنگ شدیدی رخ داده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *