برای کودکان سیل‌زده، اسباب بازی و مداد رنگی بفرستید

برای کودکان سیل‌زده، اسباب بازی و مداد رنگی بفرستیدبه گزارش ایسنا، سید منتظر شبر با بیان این که در خوزستان با توجه به این که محل تجمع سیل‌زدگان در اردوگاه‌ها است، گفت: به همین دلیل متناسب با جمعیت حاضر در اردوگاه‌ها برای کودکان مهدکودک ایجاد کردیم.

به گفته وی، در حال حاضر حدود ۳۰ مهد در اردوگاه‌های اسکان سیل‌زدگان مشغول فعالیت هستند و اگرچه در مقطعی تعداد مهدهای سیار بیشتر بود، اما با توجه به کاهش سطح آب رودهای دز و کرخه و جمع شدن تعدادی از اردوگاه‌ها، تعدادی از این مهدهای کودک نیز جمع‌آوری شدند.

سرپرست دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این که همچنان در هر ۳ استان حضور داریم و مهدهای سیار بهزیستی برقرار است، گفت: امیدواریم با کم شدن سیل این مهدهای سیار نیز جمع شود و ما نیز توانمان را روی بازسازی مهدهای کودک مناطق آسیب‌دیده بگذاریم.

شبر با بیان این که توجه برخی نیازها برای مردم کمتر جا افتاده است، تصریح کرد: به عبارت دیگر مردم بیشتر به نیازهای تغذیه‌ای سیل زدگان توجه دارند، در حالی که اسباب بازی تامین‌کننده تغذیه روح این بچه‌هاست. حمایت‌های روانی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده به طوری که آسیب‌های ناشی از سیل باید مورد توجه قرار بگیرد. برای دولت هم مهم است که این آسیب‌ها را به حداقل برساند.

وی ادامه داد: اما برای برخی هنوز جا نیفتاده است و فکر می‌کنند توزیع و تهیه اسباب بازی برای کودکان چندان مهم نیست در حالی که تهیه عروسک، مداد رنگی و … در بلند مدت بر روی کودکان و کمتر شدن آلام روحی آنها مؤثر خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *