برترین‌های هشتمین جشنواره مرشدان ایران معرفی شدند

برترین‌های هشتمین جشنواره مرشدان ایران معرفی شدندبه گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای،  در این دوره از جشنواره مرشدانی که در گام نخست با ارسال آثار خود به فدراسیون توسط کمیته داوران مرشدی مورد ارزیابی قرار گرفته و توانستند به مرحله پایانی راه یابند، در چهار رده سنی مستعدین، امید، بزرگسالان و پیشکسوتان از ۱۵ استان کشور برای کسب عنوان برتر پیکار کردند.

در این جشنواره و رویداد ملی، مرشدان به صورت انفرادی، دو نفری و گروهی (۳ نفر به بالا) در بخش‌های ضرب‌نوازی (نوآوری در نواختن و اجرا)، آواز (اجرای دستگاه‌های اصیل آواز ایرانی، ثناخوانی، توحیدخوانی، مناجات‌خوانی، رزمی‌خوانی، شاهنامه‌خوانی، مناسبت‌خوانی، مقام‌خوانی، منقبت‌خوانی، آواهای محلی، مرکب‌خوانی … ) و ادبیات یا یکدیگر رقابت داشتند.

در پایان و در رده سنی مستعدین هیچ یک از مرشدان شرکت‌کننده موفق به کسب عنوانی نشد.

در رده سنی امید محمدحسن شاهمیر (آذربایجان شرقی) و مبین نوروزی (کردستان) موفق به کسب سردم سیمین بخش آواز و ضرب‌نوازی مدرن شدند و علی مومنی‌مقدم (خراسان رضوی) و محمد گلستانی (تهران) دیپلم افتخار بخش آواز و ضرب‌نوازی مدرن را از آن خود کردند.

در رده سنی بزرگسالان و در بخش آواز و ضرب‌نوازی مدرن مهدی یدالهی (همدان)، مجید خلیلی (البرز)، محمدتقی سعادت‌پور (مرکزی)، علی حسین‌زاده (یزد) و سید مجید نقیب‌زاده (خراسان رضوی) موفق به کسب سردم سیمین و محمدحسن پویه (یزد)، سجاد صادقی (کرمانشاه)، مانی مرادیان (مازندران)، علیرضا طاهری (زنجان)، بشیر الصاق (اصفهان) و مرتضی شهری (خراسان رضوی) دیپلم افتخار این بخش را از آن خود کردند. اما در همین رده سنی و در بخش آواز و ضرب‌نوازی سنتی حمزه قناعت پیشه (فارس) و اکبر حلبی (اردبیل) موفق به کسب عنوان سردم سیمین شدند و ابوالفضل غلامی (خراسان رضوی) به دیپلم افتخار بسنده کرد.

در رده سنی پیشکسوتان و در بخش آواز و ضرب‌نوازی انفرادی سنتی بهروز جهانی (کرمانشاه)، حسین غلاث (خراسان رضوی)، حسین شیخی (خراسان رضوی) و هادی حسن‌آبادی (خراسان رضوی) موفق به کسب عنوان سردم سیمین شدند و جمشید داودیان (خراسان رضوی) دیپلم افتخار این بخش را از آن خود کرد.

در دسته دو نوازی تیم دونفره استان یزد متشکل از علی حسین‌زاده و پوریا میرجلیلی موفق به کسب سردم زرین این جشنواره شد و دیگر تیم‌های دو نفره استان‌های شرکت‌کننده موفق به کسب عنوانی نشدند.

در دسته بیش از دو نوازی تیم شش نفره استان یزد متشکل از علی حسین‌زاده، پوریا میرجلیلی، ابراهیم فلاح، علی جعفری، قاسم فلاح و مصطفی بهارستانی سردم سیمین را کسب کرد و تیم سه نفره استان همدان متشکل از مهدی یدالهی، احسان نجفی و حمید عزیزی موفق به کسب دیپلم افتخار در این بخش از جشنواره شد.

آیین اهدای جوایز برترین‌های هشتمین جشنواره مرشدان ایران زمین با حضور دکتر سیدعبداله سجادی (نایب رئیس فدراسیون) و اساتید مرشدی و صاحب‌نام کشور برگزار شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *