برف و باران | کنار رودخانه‌ها توقف نکنید

برف و باران | کنار رودخانه‌ها توقف نکنیداحد وظیفه در گفتگو با مهر، با اشاره به نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، از ورود یک سامانه بارشی از جنوب غرب کشور طی امروز خبر داد و گفت: با ورود این سامانه ابتدا استان‌های واقع در این مناطق و به تدریج در غرب و بخش‌هایی از شمال غرب شاهد بارش باران و گاهی وزش باد خواهیم بود.

وی در ادامه توضیح داد: بعدازظهر امروز فعالیت این سامانه به بخش‌های مرکزی کشور در استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان خواهد رسید و این شرایط تا بعدازظهر روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از بعدازظهر جمعه با نفوذ جریان سرد شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر در استان‌های ساحلی شاهد بارش باران و وزش باد به همراه کاهش دما باشیم، اظهار کرد: این شرایط در روزهای شنبه و یکشنبه علاوه بر مناطق یاد شده برای شمال شرق نیز پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه بارش طی سه روز آینده در استان‌های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور شدید خواهد بود، تصریح کرد: بارش‌ها در مناطق کوهستانی زاگرس، البرز و شمال غرب به صورت برف پیش‌بینی می‌شود. همچنین اواخر وقت امروز و شنبه، خلیج‌فارس و شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن تشریح آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران نیز گفت: هوای تهران نیز امروز (جمعه) نیمه ابری، به تدریج ابری، اوایل شب با بارش باران، گاهی وزش باد در ارتفاعات و بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

دمای تهران امروز به حداکثر ۱۴ درجه و حداقل ۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. هوای پایتخت روز شنبه نیز ابری، در بعضی ساعات همراه با بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات با بیشینه دمای ۱۲ و کمینه دمای ۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشوراعلام کرد: امروز شنبه رگبار و رعدوبرق ،آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن آب رودخانه ها را در استانهای ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهکیلویه وبویر احمد، شمال غرب فارس، جنوب اصفهان، شمال بوشهر ، جزایر شمال خلیج فارس و بارش برف را در ارتفاعات زاگرس و البرز شاهد خواهیم بود.

احد وظیفه افزود: فردا یکشنبه رگبار و رعدوبرق ،آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن آب رودخانه ها درجنوب لرستان، خوزستان، کهکیلویه وبویر احمد، فارس، جنوب اصفهان، بوشهر ، جزایر خلیج فارس ،غرب هرمزگان و برخی مناطق یزد و بارش برف در ارتفاعات زاگرس و البرز پیش‌بینی شده است.

وی هشدار داد: به هموطنان عزیر در استانهای فوق ذکر توصیه می شود از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیلها خودداری کنند. همچنین به مسافرانی که قصد تردد از جاده های کوهستانی برف گیر البرز و زاگرس دارند به همرا داشتن وسایل و امکانات ایمنی و گرمایشی لازم توصیه می شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *