برنامه انحصارطلبانه GPP کمپانی انویدیا لغو شد!

برنامه انحصارطلبانه GPP کمپانی انویدیا لغو شد!


پیشتر در وب سایت سخت افزار شما را از برنامه انحصار طلبانه GPP کمپانی انویدیا مطلع کردیم. حال این کمپانی اعلامیه‌ای رسمی در مورد لغو این برنامه منتشر کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

GPP

انویدیا بهترین تکنولوژی‌ها را برای گیمر ها فراهم می‌کند، ما زندگی خود را برای آن گذاشتیم. برنامه GPP تنها برای اطمینان از این بود که خریداران بدانند دقیقا چه چیزی خریداری می‌کنند.

 پیشتر در رابطه با اعلام برنامه GeForce Partner Program یا به اختصار GPP از سوی کمپانی انویدیا، مطلبی را با عنوان ‘ برنامه GPP شیوه جدید NVIDIA برای انحصارطلبی و اقدامات ضد مصرف‌کننده ‘ خواندید. طبق این برنامه تمامی شرکای این کمپانی در زمینه تولید کارت گرافیک ملزم به انجام این برنامه می‌شدند. طبق برنامه GPP تمامی شرکای کمپانی انویدیا می‌بایست برند تجاری خود که تا به حال تحت آنها کارت گرافیک‌های خود را عرضه می‌کردند، تنها به محصولات کمپانی انویدیا اختصاص می‌دادند. همانطور که اشاره شد، طبق اعلام این کمپانی، هدف انویدیا از اجرایی کردن این برنامه برای اطمینان از خرید واضح مشتریان بود تا بدانند دقیقا چه چیزی را تهیه می‌کنند. به تازگی کمپانی انویدیا لغو این برنامه را به صورت رسمی اعلام کرد.

شاید کمپانی AMD در این مورد حق داشت، GPP تنها سبب رقابتی ناسالم می‌شد، فقط همین!

طی اجرایی شدن این برنامه شرکای بزرگ کمپانی انویدیا مانند ایسوس و گیگابایت مجبور به اختصاص دادن برندهای تجاری خود تنها محصولات کمپانی انویدیا شدند. این برنامه توانست سبب اختصاص یافتن برند ROG از سوی کمپانی ایسوس و برند AORUS از سوی کمپانی گیگابایت به کارت گرافیک‌هایی که تنها تحت پردازشگرهای گرافیکی (GPU) انویدیا می‌باشند شود. برای مثال، به یاد بیاورید که برند ROG از سوی کمپانی ایسوس مدت زیادی است که همراه کارت گرافیک‌های AMD Radeon بوده و این برنامه سبب جدایی این برند تجاری می‌شود. با این حال جدا شدن برندهای تجاری که تا به حال با کارت گرافیک‌های AMD Radeon همراه بودند، می‌توانست یک ضربه بزرگ به سوی کمپانی AMD باشد. کمپانی AMD پس از اعلام این برنانه خبر از معرفی برندهای تجاری جدیدی از سوی شرکای خود برای کارت گرافیک‌های AMD Radeon داد.

پیش از لغو این برنانه کمپانی ایسوس در اولین اقدام برنامه GPP را اجرا کرد. طی اجرای این برنامه کمپانی ایسوس اعلام کرد، برند تجاری ROG دیگر با کارت گرافیک‌های AMD Radeon همراه نخواهد بود و تنها به کارت گرافیک‌های GeForce GTX اختصاص خواهد یافت. در ادامه اجرایی کردن این برنامه، کمپانی ایسوس برند تجاری جدیدی به نام AREZ را معرفی کرد که به کارت گرافیک‌های AMD Radeon اختصاص می‌یافت.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *