برگزاری جشنواره سینمای جوان آسوریک در زاهدان

برگزاری جشنواره سینمای جوان آسوریک در زاهدانبه گزارش همشهری «حسین مسگرانی» افزود: جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان آسوریک با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای فیلم‌سازان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولان استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری‌های دوجانبه در شهر زاهدان برگزار می‌شود.  

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام‌شده با سازمان سینمایی کشور به زودی دفتر انجمن سینمای جوان در شهرستان زابل ایجاد می‌شود. ‌وی با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده برای ایجاد دفتر سینمای جوانان در شهرستان ایرانشهر نیز گفت: ایجاد دفترهای انجمن سینمای جوان در شهرستان‌های سیستان و بلوچستان از اولویت‌های اصلی حمایت از حوزه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان است.  

مسگرانی گفت: با تجهیز آمفی‌تئاتر در شهرستان‌های خاش و نیکشهر، سیستم پخش دیجیتال نیز در این مکان‌ها راه‌اندازی خواهد شد. وی با بیان این‌که پروژه سینما امید در ایرانشهر بر اساس تفاهم‌نامه سازمان سینمایی با شهرداری این شهر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان آماده عملیات عمرانی شده است، افزود: یکی دیگر از اموری که در این زمینه پیگیر هستیم ایجاد پردیس سینما امید در شهرستان‌های زابل و چابهار تا پایان سال جاری است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *