به‌روزرسانی بایوس مادربردهای چیپست 300 و 400 گیگابایت منتشر شد

به‌روزرسانی بایوس مادربردهای چیپست 300 و 400 گیگابایت منتشر شد


کمپانی گیگابایت از آپدیت بایوس مادربردهای نسل فعلی و قدیمی AMD خود خبر داد. این به‌روزرسانی‌ها به کاربران مادربردهای مبتنی بر چیپست X740 و B450 امکان استفاده از پردازنده‌های نسل جدید رایزن را داده و علاوه بر این، Gigabyte قصد ارائه آپدیت‌هایی برای مادربردهای چیپست X370 و B350 را نیز تا پایان ماه جاری دارد.

گیگابایت یکی از سه کمپانی بزرگ تولیدکننده مادربرد در جهان است که از به‌روزرسانی BIOS مادربردهای سری 300 و 400 AMD برای سازگاری با پردازنده‌های نسل جدید رایزن خبر داده است. همان‌طور که می‌دانید AMD پردازنده‌های دسکتاپ رایزن 3000 خود را در روزهای پایانی ماه می به بازار عرضه کرد. به گفنه مهندسین گیگابایت، به‌روزرسانی جدید بر روی مادربردهای مختلفی تست شده و این مادربردها به خوبی با پردازنده‌های جدید AMD سازگاری دارند.

نکته جالب در خصوص به‌روزرسانی‌های بایوس گیگابایت ارائه قابلیت پشتیبانی از رابط اتصال PCIe 4.0 بر روی مادربردهای مبتنی بر چیپست X740 وB450  است. دو کمپانی MSI و ASUS نیز آپدیت‌های بایوس جدیدی را برای مادربرد‌های مبتنی بر چیپست‌های سری 300 و 400 AMD منتشر کرده‌اند تا کاربران این مادربردها امکان استفاده از پردازنده‌های نسل جدید رایزن را داشته باشند.

بایوس

کمپانی ازراک نیز تصاویری از مادربرد X570 Taichi خود را منتشر کرده که از رابط اتصال پرسرعت و جدید PCIe 4.0 پشتیبانی نموده و می‌توانید جدیدترین پردازنده‌های رایزن 3000 را بر روی آن نصب کنید. این مادربرد سیستم نورپردازی PolyChrome Sync RGB و یک پورت HDMI را نیز ارائه می‌دهد. ام‌اس‌آی نیز تصاویر و جزییات جدیدی از دو مادربرد جدید X570 Gaming Plus و Pro Carbon را منتشر کرده که نوید عملکرد بسیار خوبی را می‌دهند.

بایوس

منبع: hexus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *