بیش از ۱۷۰۰ نفر از کارکنان پزشکی در چین به کوروناویروس آلوده شده‌اند| مصر نخستین مورد عفونت را گزارش داد

بیش از ۱۷۰۰ نفر از کارکنان پزشکی در چین به کوروناویروس آلوده شده‌اند| مصر نخستین مورد عفونت را گزارش دادبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین این نخستین باری است که چین در داده‌های منتشرشده درباره این همه‌گیری به طور خاص شمار کارکنان پزشکی آلوده شده با ویروس کورونا را ذکر می‌کند.

دکتر تدروس آدهانوم قبرسیوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه ۲۵ بهمن در این باره گفت: «این اطلاعات بسیار حیاتی است، زیر کارکنان پزشکی مانند چسبی هستند که اجزای نظام بهداشتی را متصل به هم نگه می‌دارند و پاسخ به شیوع را امکانپذیر می‌کنند.»

او افزود: «ما نیاز به اطلاعات بیشتری درباره این ارقام داریم، از جمله مدت زمان و شرایطی که در آن این کارکنان پزشکی بیمار شده‌اند.»

قبلا نیویورک تایمز گزارش کرده بود که پزشکان و پرستاران در چین برای محافظت از خودشان در برابر کمبود لباس‌های محافظ، دستکش و ماسک مجبورند به اقدامات سردستی متوسل شوند. به گفته شاهدان کارکنان پزشکی ماسک‌های محافظ آسیب‌دیده‌شان را با نوار چسب تعمیر کرده بودند و از عینک‌های محافظ یکبار مصرف هستند و بعد از استفاده باید دور انداخته شوند، چند بار استفاده می‌کنند.

قرنطینه کردن مردم در خانه‌هایشان و منع رفت‌وآمد عمومی در شهرهای چین  برای جلوگیری از انتشار ویروس، باعث شده است که تولید و توزیع اقلام ضروری «تجهیزات محافظت شخصی» (PPE) و ماسک و دستکش دچار اشکال شود، و تجهیزات اهدایی هم همیشه به محل‌های با بیشترین نیاز به آنها نرسد.

نخستین مورد عفونت در آفریقا گزارش شد

مصر در همین روز به عنوان نخستین کشور آفریقایی نخستین مورد عفونت با ویروس کورونا را گزارش کرد. وزیر بهداشت مصر اعلام کرد فرد مبتلا یک خارجی است که در بیمارستان ایزوله  و همه اقدامات لازم برای پیشگیری انجام شده است. مصر ملیت فرد مبتلا یا جزئیات دیگری درباره او را اعلام نکرده است.

سازمان جهانی بهداشت قبلا در اوائل این ماه گفته بود که به خصوص درباره کشورهای با نظام‌های بهداشتی ضعیف‌تر نگران است که ممکن است فاقد تسهیلات لازم برای شناسایی موارد عفونت باشند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *