بیش از 185000 روتر Tp-Link متصل به اینترنت آسیب پذیر اند

بیش از 185000 روتر Tp-Link متصل به اینترنت آسیب پذیر اند


گفته میشود بیش از 185 هزار روتر TP-Link که هم اکنون به اینترنت متصل اند، دارای باگ خطرناکی هستند که این امکان را ایجاد میکند تا فردی از راه دور برخی کد ها را روی این دستگاه اجرا کند، با سخت افزار همراه باشید.

روترهای یاد شده مدل TL-WR740N هستند که در واقع همان آسیب پذیری را دارند که سال پیش مشخص شد روتر های TL-WR940N به آن دچار هستند. آسیب پذیری هر دو روتر توسط شخص Tim Carrington مستقر در شرکت امنیتی Fidus کشف شد. این در حالی است که مشکل TL-WR940N ظرف یک هفته مرتفع گردید ولی هنوز Patch یا وصله ای برای برطرف کردن مشکل TL-WR740N منتشر نشده است.

TL-WR740N از TL-WR940N قدیمی تر است و TP-Link مدت هاست که برای TL-WR740N هیچ به روز رسانی را منتشر نکرده است. دلیل این مشکل میتواند تشابه کدهای منبع هر دو روتر باشد، مشکلی که به گفته Carrington یک مشکل بزرگ در IOT یا اینترنت اشیاء به شمار میرود.

Carrington در ژانویه سال جاری آسیب پذیری تی پی لینک را به این کمپانی بزرگ چینی گزارش داده است و مقامات این شرکت گفته اند به دلیل تشابه در کدهای منبع، این مسئله به زودی مرتفع میگردد. در ماه مارس تی پی لینک به Carrington گفته بود فریمور این روتر را توسعه داده است، اما تا به امروز چیزی به دست کاربران نرسیده است. از همین رو Carrington تصمیم گرفت این آسیب پذیری را فاش کند.

Carrington به دارندگان روتر TL-WR740N هشدار داده تا زمانی که به روز رسانی برای این دستگاه منتشر نشده است، هرچند امیدی هم به انتشار آن نیست، از یک رمز عبور قوی استفاده کنند و رمز عبور های پیش فرض این دستگاه را تغییر دهند.

 

 

منبع Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *