تابش: خسارت ناشی از سیل اخیر معادل بودجه عمرانی کشور است

تابش: خسارت ناشی از سیل اخیر معادل بودجه عمرانی کشور استبه گزارش فارس، محمدرضا تابش رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه برای جبران خسارت ناشی از سیل اخیر طرحی از سوی مجلس ارائه شده است، گفت: به دلیل نداشتن هلیکوپتر دید در شب، خسارت زیادی در سیل اخیر خوردیم و دستگاه‌های لایروبی نیز مشمول تحریم‌ها شده‌اند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه برای تامین منابع مالی این طرح نیازمند برداشت دو و نیم میلیارد دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هستیم، اظهار داشت: بانک‌ها و شرکت‌های دولتی موظف به تامین برخی خسارات مناطق سیل‌زده شده‌اند و به این منظور به انتشار اوراق مشارکت اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح استانداری‌ها به برآورد خسارات وارده ناشی از سیل ملزم شده‌اند، برای نظارت هم از کمیسیون‌های مجلس، دیوان محاسبات، نهادهای نظارتی و سازمان‌های مردم نهاد کمک خواهیم گرفت.

به گفته وی،  وزارت امور خارجه بر اساس این طرح می‌تواند در جلب مشارکت‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی نقش فعال‌تری داشته باشد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اعلام کرد: ۴۰۰ هزار میلیارد تومان، معادل بودجه عمرانی کشور خسارت حاصل از سیل اخیر برآورد شده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *