تاج: زمان شروع لیگ را نمی‌دانم | سه شرط مهم

تاج: زمان شروع لیگ را نمی‌دانم | سه شرط مهمبه گزارش ایسنا، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه جلسه توجیهی داوران لیگ برتر درباره زمان شروع لیگ اظهار کرد: نمی‌دانم لیگ برتر چه زمانی آغاز می‌شود اما می‌دانم سه مساله باید رعایت شود. این مسائل را دوست دارم کامل منعکس شود چون برخی رسانه‌ها حرف‌های آدم را به کلی تغییر می‌دهند. لیگ برتر وقتی شروع می‌شود که شرایط برگزاری در کلیه زمینه‌ها از جمله داوری فراهم شود. بحث ورزشگاه‌ها باید با بلیت الکترونیک فراهم شود. این کار سختی  هم نیست چون برخی رسانه‌ها می‌گویند که ما زیرساخت‌های این مساله را نداریم. مساله بعدی شماره گذاری صندلی است. دوربین مداربسته مساله شاخص بعدی است که بتوانیم اتفاقات و حاشیه‌های تماشاگرنماها را بررسی کنیم.

تاج ادامه داد: اگر باشگاهی شرایطی که ما اعلام کردیم را دارا است، هر چه سریع‌تر استادیوم مورد نظر را به سازمان لیگ معرفی کند. اگر باشگاه‌ها ورزشگاه خود را آماده کردند، آن دسته از تیم‌هایی که نتوانند استادیوم خود را آماده کنند، در شهرهای هم جوار بدون تماشاگر بازی می‌کنند. این مساله به خاطر این است که مسئول نظم ورزشگاه‌ها در شهرهای هم جوار بتوانند مدیریت درستی داشته باشند و حاشیه خاصی ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد:‌ این برنامه‌ای است که ما خودمان معتقد به آن هستیم و مورد تایید AFC  است. همه باشگاه‌ها و رئیس هیات‌های فوتبال و استانداری‌ها در جلسات مربوط به این مساله شرکت داشتند و از فرایند آن باخبر هستند. همه استانداری‌ها توسط وزیر ورزش و جوانان، مشکلات‌های استادیوم‌های لیگ برتری به آن‌ها گوشزد شده است. امیدوارم که به جایی برسیم بیشتر ورزشگاه‌ها مسائل مورد نظر را رعایت کنند و ما لیگ برتر را شروع کنیم. آیین نامه داوری برای امسال بسیار روشن است و هر کسی تحت هر شرایطی به داور اعتراض کند، اگر داور اشتباه کرده باشد باشگاه باید اعتراض خود را به سازمان لیگ اعلام کند و این فرایند یک زمان مشخص دارد و کمیته داوران باید پاسخ خود را بدهد. نمی‌شود یک باشگاه‌ها اعتراضش دیده نشود و یک داور هم پشت سرهم اشتباه کند بعد هم بگوییم باید از داور حمایت کنیم. داور پراشتباه باید شناسایی شود و کنار گذاشته شود یا به لیگ پایین‌تر برود و آمورزش ببیند.

او افزود:‌ هر کسی اعتراض بی‌جا به داور کرد، محرومیت آنی دارد و دستگاه‌های انضباطی، اخلاق، استیناف و تعیین وضعیت، پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد. ما حدود ۶ جلسه درباره همین مسائل داشتیم و نتایج آن با شروع لیگ برتر معلوم خواهد شد. یک سرمربی ما بطری آب در سوئیس پرت کرد و ما به خاطر این اتفاق جریمه مالی شدیم. کلی تلاش شد که محروم نشویم. این اتفاقاتی است که همه دلشان می‌خواهد به وقوع بپیوندد چون در غیر این صورت ضرر آن را تیم ملی می‌بیند. ما مسابقات مقدماتی جام جهانی را در پیش داریم و اگر یکی از همین اتفاقات در یکی از این بازی‌ها پیش آید، ‌ دچار مشکل خواهیم شد. ما مسابقات مقدماتی جام جهانی را در پیش داریم و اگر یکی از همین اتفاقات در یکی از این بازی‌ها پیش آید، ‌ دچار مشکل می‌شویم.

رئیس فدارسیون فوتبال درباره VAR گفت: بهتر است که درباره VAR  اظهار نظر متفاوت نکنیم. کمیته داوران و مسئولان مروبوطه در حال پیگیری این مساله هستند و در کل یک اظهار نظر بیرون می‌آید. این اظهار نظرهای متفاوت، ‌ مردم را سردرگم می‌کند. در مجموعه داوران، ناظرین و مسئولان همه باید یک نظر را بدهند. من با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم، ما داریم شرایط VAR را در کشور فراهم می‌کنیم که یکی از آن‌ها همین کلاسی است که برگزار شده است. تلاش‌های آقای رفعتی، ممبینی و اسماعیلیان و افراد دیگر در این رابطه بسیار موثر بوده است. بحث دیگری که برای استادیوم‌ها مد نظر قرار خواهد گرفت، کمک داوران ویدویی خواهد بود.

او ادامه داد: ان‌شاءالله همه کمک خواهند کرد تا این مسائل در کشور فراهم شود و امیدواریم این هفته، هفته خوبی باشد و از مدرس خوب این کلاس تشکر می‌کنم که این کلاس‌ها را برگزار کرد. از پیشکسوتان داوری هم تشکر می‌کنم حضورشان باعث دلگرمی می‌شود و از داوران حمایت می‌کنند. شاید امروز اساسنامه فدراسیون فوتبال به تصویب هیئت دولت برسد. عمده جلسات در این خصوص برگزار شده و امروز هم آخرین جلسه در این باره خواهد بود. من در بیشتر این جلسات بوده‌ام و امیدوارم به خوبی و خوشی این مسئله طی شود تا بتوانیم بدون مانع فوتبال را اداره کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *