تبعیض در تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها | وزارت علوم به غیرانتفاعی‌ها اجازه تکمیل ظرفیت نمی‌دهد

تبعیض در تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها | وزارت علوم به غیرانتفاعی‌ها اجازه تکمیل ظرفیت نمی‌دهدبه گزارش فارس، علی آهون‌منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی با اشاره به اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و از سوی دیگر جلوگیری وزارت علوم از ثبت‌نام دانشگاه‌های غیرانتفاعی برای تکمیل ظرفیت یک تبعیض است، حتی به نظر می‌رسد کسی نتواند جلوی فعالیت دانشگاه آزاد را با توجه به سخنرانی رئیس این دانشگاه مبنی بر قانونی بودن تکمیل ظرفیت بگیرد.

آهون‌منش تصریح کرد: وزارت علوم اطلاعیه‌ای درباره غیرقانونی بودن اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد صادر کرده است که در آن گفته شده این دانشگاه بدون مجوز شورای سنجش آموزش اقدام به اعلام تکمیل ظرفیت کرده است. البته به احتمال زیاد این کار برای جلوگیری از ثبت‌نام دانشگاه به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش همشهری آنلاین، انتقادها نسبت به تبعیض درباره ثبت نام در تکمیل ظرفیت، واکنش معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را در پی داشت.

محسن نفر معاون دانشگاه آزاد با اشاره به حواشی ایجاد شده در ارتباط با غیرقانونی خواندن تکمیل ظرفیت این دانشگاه، به مهر گفت: قانونی وجود ندارد که بگوید دانشگاه آزاد حقی برای تکمیل ظرفیت ندارد.  سال‌های گذشته نیز روال به همین صورت بوده و اصولا ظرفیت‌های دانشگاه آزاد در مرحله اول پر نمی‌شد و مجبور است مراحل بعدی را اعلام کند.

نفر با اشاره اینکه از ۴ روز گذشته سامانه تکمیل ظرفیت متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد شرکت‌کننده در آزمون سراسری سال ۹۸ آغاز شده است، اظهار کرد: نتایج این مرحله از تکمیل ظرفیت تا اواسط مهر ماه اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد مجبور است هر سال تکمیل ظرفیت اعلام کند چراکه در مرحله اول اسامی افرادی که در رتبه‌های بالای کنکور قرار دارند، اعلام می‌شود و آن‌ها باید بین ثبت‌نام در دانشگاه‌های دولتی و آزاد تصمیم‌گیری کرده و بالاخره عده‌ای به دانشگاه آزاد نمی‌آیند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *