تبلت مشمول طرح رجیستری شد

تبلت مشمول طرح رجیستری شد


تبلت مشمول طرح رجیستری شد | شرایط ثبت موبایل‌ها برای تبلت‌ هم اجرا می‌شود

ارتباطات > ارتباطات و فناوری – همشهری آنلاین:
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: دستگاه‌های تبلت که قابلیت استفاده از سیمکارت را دارند به تازگی مشمول طرح کددار کردن گوش‌های تلفن همراه (رجیستری) شده‌اند.

به گزارش ایرنا، طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه وارداتی که از اواخر مهر ماه با هدف ساماندهی بازار کلید خورد و اردیبهشت امسال پایان یافت و همه برندهای مطرح تلفن همراه مشمول آن شدند.

در این پیوند «حسین فلاح جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرنا گفت: با بسته شدن پرونده شناسایی تلفن های همراه در بازار، اکنون کار رجیستری تبلت های سیم کارت خوان آغاز شده است.

وی افزود: هر نوع تبلتی که توانایی قرارگرفتن سیم کارت داشته باشد مشمول اجرای طرح رجیستری است و همه فرآیندهایی که برای گوشی‌های تلفن همراه اجرا شد، برای این تبلت ها هم اعمال می شود.

فلاح جوشقانی ادامه داد: وارد کنندگان عمده و جزئی انواع تبلت سیم کارت خور باید نسبت به ثبت آنها در سامانه طرح رجیستری اقدام کرده و همه مراحلی که برای ثبت گوشی تلفن همراه انجام می دادند، برای ثبت تبلت هم باید اجرا کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان ساخت: خریداران انواع کالاهایی که قابلیت استفاده از سیم کارت را دارند، باید در زمان خرید کدشناسه کالا (IMEI) و کد فعالسازی کالا را در سامانه همتا (۷۷۷۷) ثبت کنند تا کالا در شبکه شناسایی و رجیستر شود.

به گفته وی، طرح ثبت تجهیزات دارای سیم کارت که با مشارکت وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اپراتورهای تلفن همراه و گمرک از سال گذشته به اجرا درآمد، به دنبال مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت گوشی های همراه، تبلت و سایر تجهیزات سیم‌کارت خور قاچاق و تقلبی است.

فلاح جوشقانی اظهار داشت: تبلت‌های سیم کارت‌خور اگر در شبکه مخابراتی کشور رجیستر نشوند، پس از مدت زمان تعیین شده قابل شناسایی و استفاده در شبکه نخواهند بود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *