تدارک ویژه برای هفته خبرنگار

تدارک ویژه برای هفته خبرنگاربه گزارش همشهری «ابراهیم نوروزی‌فر» با اعلام این خبر افزود: در بسیج رسانه نیز برای ارج نهادن به مقام خبرنگاران اقدام به برگزاری یک اردوی یک‌روزه در یکی از اردوگاه‌های استان خواهیم کرد تا در این روز اصحاب رسانه و خانواده‌هایشان از یک روز بدون خبر در کنار هم و در فضایی صمیمی لذت ببرند. وی با بیان این‌که امام‌جمعه کرج قول حضور در این برنامه را داده گفت: از جمله برنامه‌های روز خبرنگار برگزاری برنامه‌های شاد و نشاط‌آور همچون مسابقات ورزشی، برگزاری کارگاه آموزشی هلال احمر و آتش‌نشانی، برنامه استندآپ‌کمدی و دعوت از پزشکان متخصص و مجرب برای خدمات‌رسانی رایگان به اصحاب رسانه است.

رئیس بسیج رسانه البرز اضافه کرد: برنامه ویژه‌ای نیز برای خبرنگارانی داریم که اخبار بسیج رسانه استان را در طول یک سال گذشته پوشش داده‌اند. وی گفت: به همین منظور از خبرنگارانی که در طول یک سال گذشته اخبار این سازمان را پوشش داده‌اند می‌خواهیم تا این اخبار را به بسیج رسانه ارسال کنند. نوروزی‌فر به دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در طول سال اشاره کرد و افزود: از جمله این برنامه‌ها برگزاری دورهمی فعالان فضای مجازی است تا با کمک هم یک استان خوب بسازیم.  در این دورهمی موضوعات مختلف تاثیرگذار در استان اعم از سیاسی، امنیتی و اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و نظرات اصحاب رسانه برای هدایت مسئولان شهری جمع‌بندی می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌ها را برگزاری چهارمین جشنواره استانی ابوذر اعلام کرد و گفت: قرار است این جشنواره امسال متفاوت دیده شود، به طوری که سعی می‌شود کیفیت انتخاب برنده‌ها بالاتر رفته، ولی تعداد نفرات منتخب کاهش یابد. نوروزی‌فر برگزاری مسابقات ورزشی ویژه اصحاب رسانه را از دیگر برنامه‌های سال جاری عنوان کرد و گفت: برگزاری سلسله‌نشست‌های تحکیم خانواده با موضوعات مهارت‌های زندگی، عفاف و حجاب، پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی از دیگر برنامه‌هاست.

رئیس بسیج رسانه البرز افزود: این سلسله‌نشست‌ها ویژه زوج‌های جوانی است که از اولین تا پنجمین سال زندگی مشترک خود را می‌گذرانند و در فرهنگسرای کوثر کرج برگزار می‌شود. وی اضافه کرد: تاکنون یک جلسه از این نشست‌ها برگزار شده و ۴ نشست دیگر باقی مانده است.
نوروزی‌فر برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای را از دیگر برنامه‌های بسیج رسانه در سال ۹۸ اعلام کرد و افزود: این دوره آموزشی برای ۱۰ جلسه برنامه‌ریزی شده که تاکنون ۵ جلسه برگزار شده که در هر جلسه ۷۵۰ نفر شرکت کرده‌اند. وی راه‌اندازی شبکه خبرنگاران و عکاسان افتخاری را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام عنوان کرد و افزود: این شبکه به منظور اطلاع‌رسانی گسترده عملکرد بسیج در موضوعات محرومیت‌زدایی، خدمات‌رسانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس بسیج رسانه استان البرز بیان کرد: برگزاری اردوهای زیارتی و خانوادگی اصحاب رسانه، دوره تخصصی خبرنگاران مقدماتی و حرفه‌ای، برگزاری نشست‌های هیات اندیشه‌ورز بسیج رسانه متشکل از نخبگان رسانه‌ای با هدف کمک به مدیران شهری برای اداره بهتر شهر با استفاده از نخبگان رسانه‌ای و برگزاری اردوی رسانه‌ای در عرصه‌های جهادی از دیگر این برنامه‌هاست. وی برگزاری همایش فعالان فضای مجازی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و اضافه کرد: تاکنون این همایش در شهرهای گرمدره، نظرآباد و فردیس برگزار شده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *