تداوم ناپایداری‌های جوی در تهران

تداوم ناپایداری‌های جوی در تهران


به گزارش ایسنا، حسین شهبازی با بیان این که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی صبح امروز (۳۰ اردیبهشت) است، گفت: به‌تدریج در طول روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود و برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی – شمال‌غربی انتظار می‌رود.

وی با اشاره به این که طی امروز احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد، تصریح کرد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۳۱ اردیبهشت) در برخی ساعات آغازین روز، بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی با بیان این که به‌تدریج با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۳۱ اردیبهشت) برای برخی ساعات به‌ویژه بعد از ظهر افزایش ابر، بارندگی و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه دور از انتظار نیست، گفت: بر این اساس انتظار می‌رود ناپایداری‌های جوی طی فردا سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها و بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت شود.

به گفته وی همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده افزایش جزیی می‌یابد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با اشاره به این که کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۶۱ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *