ترخیص ۱۲۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته از بندر شهید باهنر

ترخیص ۱۲۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته از بندر شهید باهنربه گزارش فارس از بندرعباس، حسین سعیدی در این خصوص اظهار داشت: به منظور تسهیل در خدمات‌رسانی به مردم در نقاط صعب‌العبور، سخت‌گذر و سیل‌زده کشور،  وزارت بهداشت، ۴۰۰ دستگاه آمبولانس را از یکی از کشورهای اروپایی وارد کرد.

وی با بیان اینکه این آمبولانس‌ها از اواخر سال گذشته به گمرک استان هرمزگان اظهار شد، افزود: ۱۲۰ دستگاه از آن‌ها مجوزهای قانونی و ترخیص از گمرک را اخذ کردند.

ناظر گمرکات هرمزگان همچنین به وجود ۲۸۰ دستگاه آمبولانس دیگر در بندر شهید باهنر بندرعباس اشاره و تصریح کرد: وزارت بهداشت در صورت اخذ مجوزهای خروج، می‌تواند این تعداد آمبولانس را از گمرک بندرشهید باهنر ترخیص کند.

مدیرکل گمرک شهید باهنر بندرعباس نیز با اشاره به مشخصات این آمولانس‌ها ابراز داشت: آمبولانس‌های مزبور دارای دو دیفرانسیل و با کمک‌های قوی بوده که به نام آمبولانس‌های اسپرنتر شناخته می‌شوند.

مهدی رضائی بیان کرد: این آمبولانس‌ها ۱۵ سانتی متر نسبت به آمبولانس‌های فعلی در ایران بلندتر بوده و برای عبور از مناطق سخت‌گذر کاربرد دارد.

نماینده وزارت بهداشت در گمرکات کشور در زمان ترخیص این آمبولانس‌ها گفت: این آمبولانس‌ها که هر یک از آنها با هزینه ۹۶ هزار یورو و با ارز دولتی خریداری شده،  با توجه به نیاز استان‌ها، به تمام نقاط کشور و دانشگاه‌های علوم پرشکی ارسال می‌شود.

احمد ناظمی با بیان اینکه سهمیه استان‌های سیل‌زده برای دریافت این آمبولانس‌ها بیشتر است، افزود: به استان‌هایی مانند خوزستان ۵ و لرستان ۷ دستگاه آمبولانس تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه این آمبولانس‌ها با تجهیزات کامل پزشکی مانند یک بیمارستان کوچک هستن، گفت: در این آمبولانس‌ها می‌توان در آن‌ها عمل جراحی کوتاه و احیای قلبی را انجام داد.  برای نخستین بار وارد شده و نمونه چنین آمبولانس‌هایی در کشور وجود ندارد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *