تست دمای پردازنده AMD Ryzen 5 2600 پس از رفتن به زیر تیغ جراحی!

تست دمای پردازنده AMD Ryzen 5 2600 پس از رفتن به زیر تیغ جراحی!


به تازگی اورکلاکر مشهور آلمانی، der8auer، پردازنده AMD Ryzen 5 2600 را دلید کرده است و نتیجه بدست آمده را نیز منتشر کرده است، در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

AMD Ryzen 5 2600

اکثر پردازنده‌های کمپانی AMD از نظر انتقال گرما، به دلیل بکار بردن لحیم سطح iHS پردازنده، بهتر از پردازنده‌های مین‌استریم کمپانی اینتل است. این قاعده لحیم شدن iHS شامل حال پردازنده‌های AMD RYZEN 2000 نیز می‌شود. بکار بردن خمیر حرارتی با کیفیت و لحیم شدن سطح iHS سبب بهبود فرآیند انتقال دما از سطح die به iHS می‌شود. حال این اورکلاکر از روی کنجکاوی خود پردازنده AMD Ryzen 5 2600 را دلید کرده است.

شاید با گرفتن یک تیغ به دست راحت بتوان پردازنده‌هایی که لحیم نشده‌اند را به راحتی و با خرج کمی حوصله دلید کرد، اما برای پردازنده‌هایی مانند RYZEN 2000 که لحیم شده‌اند، کاری بسیار پر ریسک است. گفته می‌شود برای جدا کردن سطح iHS این پردازنده تا نزدیک به نقطه ذوب و آسیب رساندن به پردازنده باید حرارت را انتقال داد. با این حال، این اورکلاکر توانسته تا به خوبی TIM موجود را با خمیر حرارتی دیگری تعویض کرده و در نهایت دلید را به خوبی به پایان برساند. ناگفته نماند ابزار Delid-Die-Mate 2 نیز طی این دلید بکار رفته است. طبق چارت پایین، دلید انجام شده سبب کاهش 4 درجه سانتی گراد دما برای این پردازنده شده است.

AMD Ryzen 5 2600

برای زیر فشار بردن این پردازنده، همانطور که در تصویر می‌بینید، از نرم‌افزار Cinebench R15 استفاده شده است. فرکانس پردازشی این پردازنده 4100 مگاهرتز با ولتاژ کاری 1.35 ولت ثبت شده است. در این حال، با دلید و کاهش 4 درجه سانتیگرادی دما، این پردازنده به نهایت 60 درجه سانتیگراد دما از خود تولید کرده است.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *