تشکیل ۱۶۵ سایت برف‌روبی برای روزهای برفی پایتخت

تشکیل ۱۶۵ سایت برف‌روبی برای روزهای برفی پایتخت مجتبی یزدانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با حضور شهرداران مناطق، معاون امور هماهنگی مناطق، پلیس راهور، اداره هواشناسی و عوامل و نیروهای اجرایی خدمات شهری جلسه‌ای داشتیم و هماهنگی‌های لازم میان دستگاه های ذیربط انجام شود.

معاون شهردار تهران درباره اقدام‌های معاونت خدمات شهری در حوزه برف‌روبی سطح شهر نیز گفت: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی امسال پر آب است و شاهد بارش برف خواهیم بود؛ لذا اعتبار به مناطق داده شده و آگهی مناقصه گذاشته و پیمانکار مشخص شده است.

او افزود: حدود ۱۴۰۰ خودرو و ۳۵۰۰ نیرو علاوه بر نیروهای خدمات شهری در سطح مناطق تقسیم شده‌اند و آماده هستند تا در صورت بارش برف خدمات بدهند. از ۱۴۰۰ خودرویی که به این منظور درنظر گرفته شده است ۵۰ درصد مکانیزه هستند.

یزدانی در تشریح تمهیدات معاونت خدمات شهری برای بارش برف و باران‌های احتمالی و اقدامات و تجهیزات پیش‌بینی شده برای مقابله با آبگرفتگی معابر، گفت: از ابتدا اردیبهشت ماه سال جاری در سطح مناطق ۲۲ گانه رودخانه‌های بزرگ و مسیل‌ها و نهرها لایروبی شدند و همه مناطق و سازمان مدیریت پسماند را بسیج کردیم تا پاک‌سازی کاملی در سطح تمامی مناطق انجام شود تا در هنگام بارندگی‌ها شاهد آبگرفتگی به دلیل گرفتگی نهرها و مسیل‌ها نباشیم.

او افزود: همه مشکلاتی که در سطح شهر نیازمند کار عمرانی بودند با همکاری سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ و کنترل ترافیک و بازدید ناظرین شناسایی شدند و با هماهنگی معاونت عمرانی مقرر شد این موارد برطرف شود.

یزدانی ادامه داد: تمام تمهیدات لازم شامل لایروبی و اصلاحات هندسی و اقدامات عمرانی تقریبا به طور کامل در سطح شهر انجام شده تا باتوجه به پیش بینی بارش‌های آینده مشکلی نداشته باشیم؛ اما ممکن است در زمانی فشار آب زیاد شود و نهر کشش نداشته باشد و در برخی مسیرها آب به باند آسفالت جاری بشود ولی این‌که بخواهد اشکالی برای کسی ایجاد کند مقدمات جلوگیری از آن اندیشیده شده است و تاکنون نیز با وجود بارندگی‌ها مشکل خاصی نداشته ایم.

یزدانی ادامه داد: در رمپ و لوپ‌ها نیز با نگاه به مشارکت شهروندان مخازنی در مسیرها قرار داده خواهد شد تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند. قطعا در هنگام بارش برف از شهروندان انتظار می‌رود پیاده رو نزدیک منزل خود را در معابر فرعی برف‌روبی کنند و به این نکته توجه داشته باشند در روزهای برفی قطعا خودروها با همان شرایط عادی همیشگی نمی‌توانند بیرون بیایند و در سطح شهر تردد داشته باشند و باید از نظر ترافیکی شرایط روزهای برفی را در نظر بگیرند و با توجه به این‌که شرایط هوا از پیش اعلام می شود با آمادگی بیشتری برای حضور و تردد در شهر برنامه ریزی داشته باشند.

او درباره احصا و رفع مشکل نقاط آبگرفتگی در سطح شهر تهران گفت: ۱۶۴ نقطه حساس آبگرفتگی در تهران شناسایی شده بود که رفع مشکل آنها از وظایف معاونت عمرانی شهرداری تهران است و فکر می‌کنم بخش بزرگی از این نقاط حساس رفع عیب شده و احتمالا چند نقطه‌ای باقی مانده که معاونت عمرانی نسبت به رفع مشکل آنها اقدام خواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *