تصاویری از تراشه ی اینتل Icy Lake-Y منتشر شد

تصاویری از تراشه ی اینتل Icy Lake-Y منتشر شد


امروز خبری را در سخت افزار تحت عنوان نسل دهم پردازنده‌های اینتل معرفی شد خواندید، حال در جریان نمایشگاه کامپیوتکس تصاویری از تراشه ی اینتل Icy Lake-Y منتشر شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Icy Lake-Y

به تازگی تصاویری از یک تراشه MCM از نسل دهم پردازنده‌های کمپانی اینتل موسوم به Ice Lake-Y منتشر شده است. تراشه تازه دیده شده مخصوص پلتفرم های پایین رده همانند نوت بوک ها یا دستگاه‌های قابل حمل دو در یک است. این چیپست‌ها از توان حرارتی 8 وات تا 15 وات برخوردار هستند. فناوری ساخت بهینه و توان حرارتی پایین دستگاه‌های مبتنی بر این پلتفرم را قادر ساخته است محصولاتی با ظرافت بالا عرضه شوند.

در تصویر منتشر شده، قطعه سیلیکونی بزرگ‌تر این دو این از معماری Ice Lake برخوردار بوده و مخصوص سیستم‌های مبتنی بر پردازنده‌های تعبیه شده است. سری مورد اشاره چهار هسته پردازشی Sunny Cove دارند و مجهز به پردازشگرهای گرافیکی نسل یازدهم اینتل هستند. قطعه سیلیکونی کوچک‌تر مربوط به کنترل کننده پلتفرم یا همان چیپست اصلی است. انتظار می‌رود تا اینتل در آینده نزدیک اطلاعات فنی مربوط پردازنده‌های تعبیه شده سری جدید خود عرضه کند.

افزون بر این تصویر یک ویفر مربوط به مدل چهار هسته‌ای از این سری منتشر شد است.

  Icy Lake-Y

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *