تصاویر دو مادربرد X470 آزراک مشاهده شد

تصاویر دو مادربرد X470 آزراک مشاهده شد


آزراک تولید مادربردهای X470 خود را با دو مادربرد Taichi Ultimate و Taichi شروع کرد. اما امروز دو مادربرد میان رده (Mid-Range) Fatal 1ty X470 Gaming K4 و X470 Master SLI نیز که از تولیدات آزرام به شمار میرود، مشاهده شد، با سخت افزار همراه باشید.

 

هر دو مدل ذکر شده با PCB های مشابهی ساخته شده اند اما برخی تفاوت ها Fatal1ty X470 Gaming K4 را در رتبه بالاتری نسبت به X470 Master SLI قرار میدهد.  این دو مادربرد دارای اتصال برق ATX 24 پین میباشند و برای تامین برق CPU نیز از یک اتصال 8 پین موسوم به EPS استفاده میکنند، نکته جالب توجه این است که یک اتصال برق 4 پین ATX اضافی نیز برای این مادربردها در نظر گرفته شده است. که پیش از این تنها در مادربرد های رده بالا (High-End) قابل دسترس بوده است. تامین برق پردازنده توسط یک VRM دوازده فازی صورت میپذیرد.

4 DIMM از نوع DDR4 میزبان رم های سیستم خواهند بود که حداکثر 64گیگابایت رم را پشتیبانی میکنند. همچنین دو شیار PCI-E 16x نسل 3 برای کارت های توسعه و دو سوکت M.2 که از باس (BUS) PCIe استفاده میکنند برای فضای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این ها 6 پورت SATA برای هارد هایی با این رابط کاربری پاسخگوی نیاز کاربران خواهد بود.

پورت های (Port) USB شامل  10 پورت نسل 3.0  (6 پورت در عقب و 4 پورت در جلو) و 2 پورت نسل 3.1  میباشد که یکی از پورت های 3.1 Type C (نوع C) است.

در پشت مادربرد شاهد 8 کانال صوتی با یک پردازشگر میان رده CODEC و یک کنترلر شبکه Intel i219-v هستیم. Fatal1ty X470 Gaming K4 در مقایسه با X470 Master SLI از پردازشگر صوتی بهتری بهره مند است که احتمالا ALC1220 است. وجود Creative SoundBlaster Cinema DSP به همراه ال ای دی های سه رنگ (RGB LED) پورت های ورودی و خروجی (I/O) پشت مادربرد حس خوبی به کاربر میدهد. Fatal1ty Mouse Port با دارا بودن پورت موس (Mouse) از نظر ورودی ها نسبت به X470 Master SLI کامل تر است.

گمان میرود این دو مادربرد قیمتی کمتر از 150 دلار داشته باشند.

منبع techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *