تصویر PCB یک کارت گرافیک از سری Navi دیده شد؛ برخورداری از حافظه‌های GDDR6

تصویر PCB یک کارت گرافیک از سری Navi دیده شد؛ برخورداری از حافظه‌های GDDR6


اگر از طرفداران کارت‌های گرافیک کمپانی AMD باشید، مدت بسیاری است که منتظر معرفی و عرضه سری Navi هستید. کارت‌‎های گرافیک Navi از قرار معلوم با یک معماری تازه عرضه خواهند شد و به تازگی نیز تصویری از یک PCB این سری رویت شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار ایران همراه باشید.

navi

تصویر PCB یک کارت گرافیک کمپانی AMD از سری Navi به تازگی در فضای اینترنت منتشر شده است. تصویر منتشر شده بیانگر یک برد با طول حدودا 25 سانتی متر بوده که هیچ شباهت ساختاری با کارت‌های گرافیک مرجع تا به حال عرضه شده کمپانی AMD ندارد و نشان کمپانی AMD نیز بر روی آن به صورت واضح دیده می‌شود. ابعاد قسمت تعبیه GPU بر روی این PCB تقریبا به اندازه سری Polaris 10 است. همچنین بنا بر اطلاعات منتشر شده، هر هشت واحد حافظه‌های ویدیویی (VRAM) بر روی این کارت گرافیک از نوع GDDR6 هستند. به کارگیری این نوع حافظه‌ها برای سری Navi تنها یک احتمال است که البته صحت آن دور از انتظار هم نیست.

این نمونه کارت گرافیک توان مورد نیاز خود را از دو عدد کانکتور برق 8 پین PCIe تامین می‌کند. افزون بر این یک مدار 8+1 فاز برای تنظیم فشار رگلاتور دیده می‌شود که شامل ماسفت‌ها، خازن‌ها و چیپ کنترل VRM است. در بخش I/O نیز همانطور که می‌توان انتظار داشت یک درگاه HDMI و یک درگاه Display Port به صورت حتمی حضور دارند. کارت مورد اشاره ما از واقعیت مجازی نیز پشتیبانی می‌کند و بنا بر این یک پورت USB-C نیز در قسمت خروجی تصویر دیده می‌شود. احتمال معرفی این کارت گرافیک در جریان Computex 2019 بسیار زیاد است.

  منبع: TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *