تعطیلات پربار برای دانش‌آموزان – همشهری آنلاین

تعطیلات پربار برای دانش‌آموزان – همشهری آنلاینمدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز در گفت‌وگو با همشهری اظهار می‌کند: هدف از برگزاری کلاس‌ها در مساجد، آشنایی نوجوانان و جوانان و انس آنها با فضای معنوی مسجد و گرایش و اشتیاق آنها به شرکت در نماز جماعت و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مساجد است، چراکه ضرورت دارد فرزندان جامعه مسجد را فقط به عنوان یک مکان مذهبی ندانند و به عنوان یک مکان فرهنگی اجتماعی و مذهبی از ظرفیت‌های آن استفاده کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدعباس مسعودی» می‌گوید: اوقات فراغت فرصت مغتنمی است برای این‌که همه مسئولان امر دست به دست هم دهند و با ارائه خدمات فرهنگی به نوجوانان، جوانان و دانش‌آموزانی که در این ایام فرصت کافی دارند نتایج خوبی برای آنها رقم بزنند، زیرا چنانچه برنامه مناسبی برای فرزندان نداشته باشیم، دیگران از این فرصت سوءاستفاده خواهند کرد.

حجت‌الاسلام مسعودی با اشاره به این‌که امروزه آشنایی جوانان با فضای مجازی و سواد رسانه‌ای ضرورت دارد می‌افزاید: در این قالب بنا به درخواست روحانیون قم، از ظرفیت آنها استفاده کرده و در زمینه سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها برنامه‌هایی را در پایگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی داریم. وی با بیان این‌که ۱۵۰ پایگاه طرح تابستانی و اوقات فراغت توسط سازمان تبلیغات اسلامی در تعطیلات برای پرکردن اوقات نوجوانان و جوانان برپا می‌شود می‌گوید: در این پایگاه‌ها ۱۰۰ روحانی با برنامه‌ریزی‌های خاص خود با برنامه‌های علمی، قرآنی، فرهنگی و تفریحی با استفاده از ظرفیت‌های ورزشی و غیره به عنوان ابزار موجود در استان به فرزندان آموزش می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز می‌گوید: در این پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی تابستانی برنامه‌های غنی‌سازی در زمینه احکام، برنامه‌های علمی، ورزشی، قرآن و اهل بیت(ع)، علمی و تفریحی برگزار می‌شود و برای جذابیت، در پایان مسابقات ورزشی فرهنگی و علمی هم با اهدای جوایز برگزارمی‌شود. وی اضافه می‌کند: علاوه بر این برنامه‌ها سازمان تبلیغات این آمادگی را دارد که از ظرفیت روحانیون در دیگر دستگاه‌ها هم استفاده کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *