تلاش فعالان مدنی برای برگزاری تظاهرات جهانی محیط زیستی

تلاش فعالان مدنی برای برگزاری تظاهرات جهانی محیط زیستیبه گزارش ایسنا، پس از نشست آب و هوایی سازمان ملل در لهستان فعالان جامعه مدنی متعهد شده‌اند تا تظاهرات بین‌المللی ترتیب دهند و خواستار آن شوند تا اقدامات موثر برای مقابله با گرمای جهانی اجرایی شود.

در این نشست بر قوانینی توافق شد تا قرارداد آب و هوایی پاریس که به منظور جلوگیری از افزایش بیش از ۱.۵ درجه سانتی‌گرادی دما بدست آمده، محقق شود. هر چند که در نتیجه‌ نهاییِ نشست آب و هوایی لهستان پیشرفت حائز اهمیتی در افزایش تعهدات دولت‌ها جهت کاهش انتشار گازهای آلاینده مشاهده نمی‌شود.

به اعتقاد کارشناسان، جهان در مسیر افزایش گرمای سه درجه سانتی‌گرادی دما قرار دارد که پیامدهای فاجعه‌باری برای بشر به همراه خواهد داشت.

بسیاری از سازمان‌های مردم نهاد اعلام کرده‌اند: رهبران ملیِ حاضر در نشست آب و هوایی لهستان در پرداختن به ضرورت و فوریت مقابله با تغییرات اقلیمی موفق نبوده‌اند در حالی که این پدیده می‌تواند با وقوع طوفان‌های شدیدتر و موج گرما همراه باشد و به میلیون‌ها انسان صدمه وارد کند.

به گزارش روزنامه گاردین، مدیر اجرایی گروه 350.org که از سازمان‌های بین المللی فعال در حوزه محیط زیست به حساب می‌آید، گفت: بسیاری از مردم خود در تلاش برای مقابله با این معضل جهانی هستند. اعتراضات بی‌سابقه‌ای در مدارس آغاز شده که در آن‌ها از آینده عاری از سوخت‌های فسیلی حمایت شده‌ است. همچنین ۱۰۰۰ موسسه و نهاد متعهد شده‌اند تا از سرمایه‌گذاری در حوزه زغال‌سنگ، نفت و گاز خودداری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *