توزیع میوه تنظیم بازاری تا ۱۵ فروردین ادامه دارد

توزیع میوه تنظیم بازاری تا ۱۵ فروردین ادامه داردبه گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، حسین شیرزاد افزود: پس از حدود ۶ روز از آغاز توزیع میوه‌های طرح تنظیم بازار شب عید در استان‌های مختلف کشور، در مجموع میزان ۴۰ هزار و ۸۰۲ تن سیب و پرتقال توزیع شده است.

وی با بیان این که میزان توزیع تاکنون معادل ۶۰ درصد مجموع میوه‌های تامین شده است اظهارداشت: میوه‌های توزیع شده ۱۵ هزار و ۹۲۹ تن سیب درختی، ۲۰ هزار و ۴۲۱ تن پرتقال تامسون شمال و ۴ هزارو ۴۶۰ تن پرتقال والنسیای جنوب بوده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: این میوه‌ها با قیمت های مصوب استانی برای مصرف هموطنان عرضه شده است.

به گزارش ایرنا، سازمان مرکزی تعاون روستایی از ۲۵ اسفندماه عرضه بالغ بر ۳۰ هزار تن سیب درختی و ۴۰ هزار تن پرتقال شمال (تامسون) و جنوب (والنسیا) با کیفیت بالا و قیمت های تنظیم بازاری را شروع کرد.

ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم پرتقال تنظیم بازاری را ۴۰۰۰ تومان و سیب درختی را ۷۰۰۰ تومان در سه هزار مرکز عمده، در تمامی کلان‌شهرها و دور افتاده‌ترین مناطق شهری، با قیمت مصوب کمیته‌های تنظیم بازار استان‌های مختلف انجام می شود.

به گفته مجری طرح تنظیم بازار میوه شب عید، میوه‌های سیب و پرتقال بین ۱۰ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار به دست مردم خواهد رسید.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *